خانه > اخبار > حضور حداکثری ملت در انتخابات

حضور حداکثری ملت در انتخابات

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح دیروز، در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به انتخابات پیش‌روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: « هرچه حضور مردم بیشتر باشد استحکام و اعتبار نظام و کشور بیشتر می‌شود و به همین دلیل همیشه بر حضور هرچه بیشتر مردم تاکید کرده‌ایم و این بار نیز بر این مساله اصرار می‌ورزیم؛ چراکه نظام متکی بر عواطف، خواست‌ها و انتخاب مردم است.» مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانشان ابعاد مختلف مفهوم پرمعنای «حق الناس» در عرصه انتخابات را تبیین کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، با اشاره به جایگاه بسیار والای نماز جمعه آن را «قرارگاه ایمان، بصیرت و اخلاق» و مهم‌ترین وظیفه ائمه جمعه را نیز «تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی» برشمردند. ایشان همچنین انتخابات را مساله‌‌ای بسیار مهم و نعمتی حقیقتا بزرگ برشمردند و با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه افزودند: مفهوم عمیق حق‌الناس، در زمینه‌های «اجرا، نظارت، حقوق داوطلبان، لیست‌های انتخاباتی، صیانت از آرای مردم و پذیرش نتایج انتخابات»، ابعاد مکمل و پرمعنایی دارد و مردم با توجه به طمع‌ورزی آمریکایی‌ها به این انتخابات، موضوع نفوذ را مورد توجه کامل قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان گفتند: به‌کار بردن تعبیر قرارگاه برای نماز جمعه به این علت است که ما در حال یک مقابله معنوی، اعتقادی و ایمانی و سیاسی هستیم که همانند دوران دفاع مقدس، به ما تحمیل شده و بنابراین دفاع لازم و ضروری است. ایشان با اشاره به توانایی ملت ایران در دفاع از خود افزودند: «در این جهاد، ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق مردم، هدف حمله قرار گرفته شده است و ویروس‌های خطرناکی در میان جامعه پراکنده می‌شود.» رهبر انقلاب اسلامی مهم‌ترین وظیفه ائمه جمعه را تبیین حقایق برشمردند و گفتند: ائمه جمعه به‌عنوان علمای شهرها و میراث‌داران انبیا، باید با استفاده از فرصت اجتماع نمازجمعه، حقایق را تبیین و روشن کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، صحبت رودررو و چهره به چهره در نماز جمعه را بسیار تاثیرگذارتر و مهم‌تر از ارتباط‌های غیرحضوری و از طریق وسایل ارتباطی جدید دانستند و تاکید کردند: ائمه جمعه باید با استفاده از این فرصت مغتنم، در نمازجمعه که قلب فرهنگی هر شهر است، هدایتگری سیاسی و فرهنگی انجام دهند. ایشان با تاکید بر اینکه هدایتگری فرهنگی بنیانی‌تر از هدایتگری سیاسی است، خاطرنشان کردند: یکی از اهداف اصلی دشمنان اسلام و ملت ایران، تغییر فرهنگ و اخلاق مردم به‌ویژه سبک زندگی آنان است.

همچنین ببینید

نباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی عصر دوشنبه در دیدار سران قوا، مسئولان ...