خانه > اخبار > روحانی: ایران نخستین کشور منطقه است که با آرای مردم مدیریت می شود

روحانی: ایران نخستین کشور منطقه است که با آرای مردم مدیریت می شود

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری، ایران را کشور قانون دانست و گفت: ما نخستین کشور منطقه هستیم که مسیر مدیریت را در مسیر آرای مردم قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه پس از نام نویسی در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران افزود: در نظام اسلامی و مردمسالاری دینی باز هم اولین کشور منطقه بودیم که انقلاب اسلامی را به ثمر رساندیم.

رئیس جمهوری ادامه داد: مذاهب و اقوام مختلف و همه مردم در سایه قانون، انسجام و وحدت را احساس می کنند؛ رقابت بسیار خوب است اما رقابت سالم و اخلاقی. احزاب، گروه ها و جناح ها همه حضور یابند و اگر رقابت نباشد، انتخابات حرارت، گرمی و نشاط لازم را ندارد.

روحانی افزود: به نشاط در سایه رقابت نیاز داریم اما رقابت سالمی که پایانش منجر به دلگرمی، وحدت و انسجام بیشتر در کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: از تمام دست اندرکاران انتخابات، وزارت کشور، مجریان، هیات های اجرایی، ناظران و شورای نگهبان به خاطر بار سنگینی که بر دوش گرفته اند، تشکر می کنم که با موفقیت آن را به مقصد خواهند رساند.

رئیس جمهوری گفت: این روزها به دلیل حضور داوطلبان در مراکز نام نویسی شور و هیجان بسیار خوبی را در میان مردم به وجود آورده است و این برای ما خیلی مهم است.

روحانی افزود: به دنیا هم با زبان و هم در عمل اعلام می کنیم که تصمیم گیر اصلی برای مدیریت کشور آرای مردم و صندوق های انتخاباتی است.

وی تصریح کرد: ما اولین کشوری در منطقه هستیم که نظام پارلمانی و انتخاباتی را در مشروطه قبول کردیم و پذیرفته ایم و عمل کردیم؛ هرچند در مقام عمل در سال های بعد انحراف ایجاد شد اما اولین کشوری بودیم که مسیر مدیریت را در مسیر آرای مردم قرار دادیم.