خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > معاون وزیر اقتصاد امریکا : آزمایشات موشکی ایران در تعارض با برجام نیست

معاون وزیر اقتصاد امریکا : آزمایشات موشکی ایران در تعارض با برجام نیست

معاون وزیر اقتصاد آمریکا ضمن ابراز امیدواری نسبت بر اجرای دقیق برجام از سوی ایران بصراحت گفت که آزمایشات موشکی ایران درتعارض با برجام نیستند و تاثیری در سرنوشت این توافقنامه جهانی نخواهند داشت.

ادام زوبین روز پنجشنبه در یک گردهمایی در اندیشکده شورای آتلانتیک آمریکا که برای بحث پیرامون مراحل اجرایی برجام و چالش های احتمالی مربوط به آن و درچهارچوب سری برنامه های ‘پروژه ایران ‘برگزار شد،ابتدا تصریح کرد که تحریم های اعمال شده علیه ایران با هدف تنبیه و ایجاد خشم و نفرت صورت نگرفته و به امید ایجاد یک تغییر اعمال شده اند.
وی با اشاره به همین هدف و با تصریح این که تحریم های اعمال شده علیه ایران یکی از بزرگترین رژیم های تحریم علیه یک کشور در طول تاریخ بوده است، افزود که طبعا با بروز چنین تغییری لغو این تحریم ها یک ضرورت خواهد بود.
زوبین به این نکته نیز اشاره کرد، همانطور که طرفین این توافق بارها تصریح کرده اند اجرا و ادامه برجام برپایه راستی آزمایی های جدی و دقیق بوده و خواهد بود.
معاون وزیر اقتصاد آمریکا در ادامه آنچه را که او روز اجرای برجام خواند مهمترین مرحله این توافق توصیف کرد و گفت درچنین روزی است که بخش چشمگیری از تحریم ها لغو خواهند شد و ایران مرحله تازه ای از حیات اقتصادی خودرا شروع خواهد کرد.
به گفته زوبین، با برداشته شدن تحریم ها رابطه ایران دوباره با نظام اقتصاد جهانی برقرار خواهد شد و شرکت های مختلف جهان بدون پروا و نگرانی از تحریم ها خواهند توانست بطور نامحدودی از ایران نفت یا گاز خریداری کنند.

همچنین ببینید

ظریف: ممنوعیت ورود مسلمانان، آمریکا را امن نمی‌کند/آمریکا به سمت تنش‌افزایی در سوریه نرود

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به تصمیم اخیر دادگاه عالی آمریکا در تایید ایجاد محدودیت ...