خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > گزارشات

گزارشات

ممنوعیت ترخیص خودرو با ضمانت‌نامه‌های بانکی

به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که بخشی از درآمدهای سالیانه گمرکات از طریق ضمانت‌نامه‌های بانکی در پایان سال وصول می‌شود، گمرک ایران در راستای حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار بخشنامه نحوه دریافت ضمانت‌نامه بانکی در سال ۱۳۹۷ را ابلاغ کرد که بر این اساس ...

ادامه نوشته »

صادرات محصولات صنعتی در 10 ماهه امسال هشت درصد کاهش یافت

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار صادرات در بخش صنعتی کشور در ۱۰ ماهه امسال به ثبت رسید که حاکی از کاهش هشت درصدی ارزش آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

ادامه نوشته »

نگاهی به تجارت فولاد امریکا با جهان

به بهانه واکنش‌های اعتراضی که در سطح جهان به طرح افزایش ۲۵ درصدی تعرفه‌های واردات فولاد به امریکا شده، به بررسی میزان واردات فولاد از سطح جهان به امریکا می‌پردازیم. نکته جالب این است که چین به عنوان یکی از اصلی‌ترین معترضان به این طرح حتی در مجموع ۱۰ صادرکننده ...

ادامه نوشته »

تراز تجارت خارجی منفی ۶ میلیارد دلار شد/واردات ۲۳ درصد رشد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، کارنامه عملکرد تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماه سال‌جاری را با ۱۴ روز تاخیر منتشر کرد که براساس این آمار صادرات غیرنفتی کشورمان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

ادامه نوشته »

جزئیات تجارت خارجی ایران در ۱۱ ماهه/صادرات، ۴۱.۶ میلیارد دلار

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، با ارایه آمار تجارت خارجی ایران در یازده ماهه ابتدای سال جاری گفت: صادرات غیرنفتی به ۴۱.۶ میلیارد دلار و واردات به ۴۷.۶ میلیارد دلار رسید.

ادامه نوشته »