خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > گزارشات

گزارشات

60 درصد صادرات زنجیره فولاد ایران جذب کشورهای اسلامی شد

بررسی عملکرد صادرات زنجیره فولاد ایران در دوره هشت ماهه امسال (منتهی به آبان ماه) نشان می دهد، ۱۳ کشور اسلامی ۶۰ درصد اقلام صادراتی را به ارزش بیش از ۹۴۰ میلیون دلار به خود اختصاص دادند.

ادامه نوشته »

رییس ایدرو: همکاری های پس از برجام بر تولیدِ صادرات گرا متمرکز است

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) گفت: ایدرو در دوران پسابرجام ۱۹ موافقت نامه بین المللی با شرکت های خارجی امضا کرده که در همه این موافقت نامه ها، تمرکز بر تولید صادرات گرا است.

ادامه نوشته »

تجارت خارجی از 70 میلیارد دلار گذشت

ریزنمرات تجارت خارجی در ماه نخست فصل پایانی سال ۹۵، نشان از رشد صادرات غیرنفتی کشور دارد به‌طوری که مطابق آمار گمرک ایران، حجم صادرات غیرنفتی کشور در ۱۰ ماه منتهی به دی ۱۳۹۵، با رشد بیش از ۸ درصدی به لحاظ ارزشی مواجه بوده است. تحلیل آمارها نشان می‌دهد، ...

ادامه نوشته »

بهبود ۱۸ پله‌ای ایران در شاخص لجستیک گمرکی

به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، بر اساس آخرین گزارش بانک جهانی، رتبه جمهوری اسلامی ایران در شاخص لجستیک با بهبود ۱۸ پله‌ای از رتبه ۱۱۴ در سال ۲۰۱۴ به رتبه ۹۶ در سال ۲۰۱۶۶ ارتقا یافت.

ادامه نوشته »

288میلیون دلار مازاد تراز تجاری در 10ماه به ثبت رسید/ چین بزرگترین واردکننده کالای ایرانی

گمرک ایران گزارش عملکرد تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماهه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن، صادرات غیرنفتی به ۳۵ میلیارد و ۲۷۰میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸.۳۷ درصد افزایش داشته و نشان از تراز مثبت تجاری است.

ادامه نوشته »

روایت تجار از طرح جدید جذب سرمایه

«جذب سرمایه خارجی»، جزو اولویت‌های دولتمردان در فضای پسابرجام برای رونق اقتصادی در کشور به شمار می‌رود. اهمیت این موضوعی تاجایی است که متولیان بانکی کشور را نیز به تکاپو انداخته تا با هدف حمایت از جذب سرمایه‌گذاری‌های مشترک، امتیاز ویژه‌ای برای شرکای خارجی در نظر بگیرند. به‌طوری که براساس ...

ادامه نوشته »

رویترز گزارش داد؛انعقاد ۱۱۰ قرارداد به ارزش ۸۰ میلیارد دلار با خارجی ها

از زمان اجرای توافق هسته ای ایران با غرب، اگرچه ۱۱۰ قرارداد به ارزش ۸۰میلیارد دلار به امضاء رسیده، اما سهم بخش خصوصی ایران در انعقاد آنها با شرکت های خارجی، ناچیز ارزیابی شده است.

ادامه نوشته »