خانه > اخبار ویژه > بخشنامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با عرضه پوشاک قاچاق

بخشنامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با عرضه پوشاک قاچاق

معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بخشنامه‌ای ضوابط لازم در خصوص عرضه محصولات وارداتی پوشاک را به کلیه اتحادیه¬های صنفی عرضه¬کننده پوشاک در سراسرکشور ابلاغ کرد.

به گزارش شاتا ، مهندس نعمت‌زاده در دیدار وزیر صنعت، انرژی وگردشگری اسپانیا با اشاره به توانمندی های بخش خصوصی ایران افزود : ما به دنبال پیشرفت صنعت و تکنولوژی در بازار رقابتی هستیم و در این زمینه علاقه مند همکاری با اسپانیا هستیم.
وزیر صنعت, معدن و تجارت به پتانسیل بنادر تجاری دو کشور اشاره کرد و گفت:
به دنبال همکاری های بلندمدت هستیم چرا که در ایران نیروی جوان, پرانرژی و تحصیلکرده وجود دارد که می تواند با استفاده از تجارب اسپانیا ، همکاری خوبی را شکل دهد.
مهندس نعمت‌زاده به زمینه های همکاری در خوشه های خودروسازی, قطعه‌سازی, ماشین‌سازی, شیمیایی, پتروشیمی, غذایی, تجهیزات معدن و صنایع معدنی برای همکاری با اسپانیا اشاره کرد و گفت: لازمه این همکاری‌ها ، رفع موانع بانکی دو کشور می‌باشد.
وزیر صنعت, معدن و تجارت افزود:  توافقاتی بین شرکت‌ها پس از توافقات هسته‌ای صورت گرفته  و پس از رفع تحریم ها اجرایی می شود.
وزیر صنعت، انرژی وگردشگری اسپانیا نیز در این دیدار گفت: پس از توافقات هسته‌ای وارد دوره و عصر جدیدی شدیم ضمن اینکه که قراردادهای دوجانبه که در گذشته هم بین دو کشور وجود داشته می تواند مجددا فعال گردد.
خوزه مانوئل سوریا لوپز افزود: می‌توانیم در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله فولاد, تجهیزات آب, بخش شیمیایی, انرژی, مخابرات, توریسم, نساجی و … همکاری‌های خود را آغاز کنیم و مشتاقیم که این همکاری‌ها به قرارداد برد-برد منجر شود.
وی افزود: ما به عنوان دولت باید شرکت‌های خصوصی‌مان را ترغیب کنیم تا در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کنند.

همچنین ببینید

سفیر اندونزی: بهبود تعرفه، راه تحقق هدف 2میلیارد دلاری تجارت با ایران است

سفیر اندونزی در تهران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...