خانه > گزارشات > اطلاعیه‌ها > تهیه و توزیع 34 عنوان بروشور برای بازنشستگان، بیمه شدگان و کارفرمایان

تهیه و توزیع 34 عنوان بروشور برای بازنشستگان، بیمه شدگان و کارفرمایان

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن تهران و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی با اعلام این مطلب افزود: برای اولین بار با همکاری معاونت های فنی و درآمد، درمان و فرهنگی و اجتماعی این سازمان در یک نگاه جامع و همه جانبه، ۳۴ عنوان بروشور در سه حوزه بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان تولید شد.
وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه و رشد متوازن و همه جانبه از اهداف اقتصادی اجتماعی اغلب کشورهای پیشرفته و در حال توسعه محسوب می شود، اظهار داشت: از این رو حفاظت و صیانت از نیروی انسانی جایگاهی ارزشمند در نظامهای تولیدی در حوزه های صنعتی، بازرگانی و خدماتی دارد.
دکتر اعتصامی گفت: تامین اجتماعی، وظیفه حمایت از نیروی انسانی را در مقابل پریشانی های اقتصادی و یا اجتماعی حاصل از قطع یا کاهش درآمد بر اثر سالمندی، از کارافتادگی، فوت، بیکاری، بیماری و همچنین جبران هزینه های درمانی را برعهده دارد. این حمایت ها در چهارچوب قانون به افراد تحت پوشش تعلق می گیرد.
وی در خصوص بروشورهای اطلاع رسانی ۱۳ گانه خدمات و تعهدات سازمان در حوزه بیمه شدگان گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان تامین اجتماعی، آگاه سازی خیل عظیم بیمه شدگان نسبت به کارکردها و فرآیندهای خدمات سازمان است که این بروشورها  به منظور ارائه اطلاعات مختصر و مفید ویژه بیمه شدگان تهیه شده است.
دکتر اعتصامی اظهار امیدواری کرد که متن حاضر مورد بهره برداری بیمه شدگان قرار گیرد و در مقابل خوانندگان نیز نظرات ارزشمند و اصلاحی خود را پیرامون متن تقدیم شده، برای بهبود فرایند فوق و برقراری ارتباط دوطرفه در اختیار معاونت فرهنگی اجتماعی این سازمان قرار دهند.
وی در خصوص بروشورهای ۱۰ گانه کارفرمایان گفت: از آنجا که کارفرمایان کار آفرین از شرکاء اجتماعی عمده سازمان هستند، ارائه خدمات اطلاعاتی و آگاه سازی آنان از قوانین و فرآیندهای مرتبط با حوزه های مختلف بیمه ای ضروری است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی افزود: در این راستا سعی شد تا با انتشار مجموعه های کوچک و در عین حال مفید اطلاع رسانی همچون ۱۰ عنوان جدید تولید شده اقدام به معرفی قوانین و مقررات مرتبط با بیمه های اجتماعی شود.
وی با اشاره به بروشورهای تولیدی حوزه بازنشستگان گفت: ۱۱ عنوان بروشور با هدف اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی های طب سالمندی و رمز و راز سلامتی این قشر تولید شده است.
دکتر اعتصامی ادامه داد: از این ۱۱ عنوان تولیدی تدوین شده، ۶ عنوان مرتبط با اطلاعات درمانی و فرهنگ سازی برای حوزه سلامت بازنشستگان است. ۵ عنوان دیگر مرتبط با طب سنتی در فصول مختلف است که با همکاری معاونت طب سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است.
وی اظهار داشت : از مجموع این ۳۴ عنوان، ۲۳ عنوان بروشور ویژه بیمه شدگان و کارفرمایان تا آخر سال جاری در سراسر کشور توزیع خواهد شد و توزیع ۱۱ عنوان بروشور مرتبط با بازنشستگان نیز تا پایان بهمن ماه به پایان می رسد.
دکتر اعتصامی خاطر نشان ساخت: ۳۴ عنوان بروشور بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان در سایت سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir منتشر و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

همچنین ببینید

دبیر، خانه صنعت و معدن استان تهران: طرح مشکلات انجمنها با سازمان تامین اجتماعی در ستاد تسهیل استان تهران

به اطلاع کلیه روسای محترم انجمنهای عضو خانه صنعت و معدن استان تهران می‌رساند، پیرو ...