خانه > اخبار > کمیته ماده 76

کمیته ماده 76

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت تهران مطابق ماده ۷۶ برنامه پنجم توسعه، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران موظف است با همکاری و حضور اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای اصناف کشور، نسبت به شناسایی قوانین، مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران اقدام نماید و با نظرخواهی مستمر از تشکل‌های تولیدی و صادراتی سراسر کشور و بررسی و پردازش مشکلات و خواسته‌های آنها بطور مستمر گزارش ها و پیشنهادهایی را تهیه و به کمیته‌ای متشکل از دو نفر از هر قوه به انتخاب رئیس آن قوه ارائه دهد. کمیته مذکور موظف است ضمن بررسی پیشنهادهای ارائه‌شده راه‌کارهای قانونی لازم را بررسی و پیگیری نماید.

محور موضوعات قابل رسیدگی در دبیرخانه کمیته ماده ۷۶ بدین شرح می باشد:

شناسایی قوانین، مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران
قوانین و مصوبات و بخشنامه‌های مزاحم
خلاء قانونی
اجرای نادرست یا ناقص قوانین
چگونگی کاهش قیمت تمام‌شده کالاها و خدمات در ایران
موارد مربوط به سرمایه‌گذاری و تولید و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاریها و ظرفیتهای موجود
در این راستا با توجه به اینکه دبیرخانه کمیته در حال برنامه ریزی و تدوین موضوعات و دستور جلسات سال ۱۳۹۵ می باشد، لذا خواهشمند است دستور فرمایید مشکلات و مسائل مرتبط با حوزه فعالیت تشکل خود را (در قابل محورهای فوق) در اسرع وقت به آدرس ایمیل info@ppdc.ir یا شماره فکس ۸۸۳۴۶۸۱۶ دبیرخانه کمیته ماده ۷۶ ارسال نمایند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۸۸۳۴۶۸۱۳ دبیرخانه کمیته ماده ۷۶ تماس حاصل نمایید.

مشکلات و مسائل مطروحه می بایست کاملاً شفاف و با ذکر مصداق و ترجیحاً با اشاره به مواد قانونی مرتبط، گزارش های آماری و همچنین ارسال مستندات تکمیلی جهت پیشبرد مؤثر موضوع باشد.

همچنین ببینید

110.6 میلیون دلار مبادلات تجاری تهران- دمشق در هفت ماهه امسال

بررسی حجم مبادلات تجاری ایران و سوریه در هفت ماهه ۹۵ (منتهی به مهرماه) به ...