خانه > رویدادها > مصوبه دولت درباره تسویه بدهی دستگاه‎های اجرایی به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)

مصوبه دولت درباره تسویه بدهی دستگاه‎های اجرایی به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)

با تصویب هیئت وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد به منظور تسویه بدهی کامل دستگاه‎های اجرایی و شرکت‎های تابعه به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و سال‎های بعد نسبت به پیشنهاد و پیش‎بینی بودجه در لوایح بودجه سنواتی جهت پرداخت به ستاد یادشده اقدام نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:
۱- وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است به منظور تسویه بدهی کامل دستگاه‎های اجرایی و شرکت‎های تابعه به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و سال‎های بعد با رعایت قوانین و مقررات مربوط از محل منابع حاصل از واگذاری سهام، سهم‏الشرکه، حق بهره‎برداری و بهره مالکان بابت رد دیون دولت (وزارتخانه‎ها و مؤسسات دولتی و شرکت‎های وابسته) نسبت به پیشنهاد و پیش‎بینی بودجه در لوایح بودجه سنواتی جهت پرداخت به ستاد یادشده اقدام نماید.
۲- ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) موظف است پس از تصویب قانون بودجه هر سال نسبت به اخذ تأییدیه از سازمان حسابرسی بابت بدهی دولت (وزارتخانه‎ها و مؤسسات دولتی و شرکت‎های وابسته) به میزان بودجه پیش‎بینی شده در آن سال اقدام و پس از طی مراحل مندرج در قانون بودجه نسبت به دریافت مبلغ پیش بینی شده اقدام نماید.
۳- ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) موظف است در هر سال پس از دریافت مبلغ پیش‎بینی شده در قانون بودجه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به انتقال اسناد مالکیت به میزان بودجه دریافتی (املاک تأیید شده از سوی سازمان حسابرسی) به نام دولت اقدام نماید.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۱۳/۱۰/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

همچنین ببینید

اسکناس جدید 10هزار ریالی به دستخط رهبر معظم انقلاب متبرک شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت بنیانگذار کبیر ...