خانه > گزارشات > اقتصادی

اقتصادی

گزارشات اقتصادی

شرکت دانش‌بنیان اصلاح نژاد دام در فیروزکوه با حضور جهانگیری افتتاح شد

شرکت دام گستر پیشگام (دانش‌بنیان) به عنوان مرکز اصلاح نژاد دام سبک با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان روز سه‌شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

ادامه نوشته »

درآمد ۱۲۵ میلیارد دلاری با ورود به بازار حلال فراهم می شود

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: چنانچه بتوانیم پنچ درصد از بازار گسترده حلال را در دنیا برای کشور هدفگذاری کنیم، حدود ۱۲۵ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور حاصل می‌شود که ۲.۵ برابر درآمد نفتی کشور است.

ادامه نوشته »

در نیمه اول سال جاری؛ ۵۱۱میلیون دلار محصولات تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: طی شش ماه نخست سال جاری، بیش از ۵۱۱ میلیون دلار محصولات غیرنفتی تولید شده در استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده است.

ادامه نوشته »

موانع پیش روی صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

صدور خدمات فنی و مهندسی ظرفیتی است که غفلت از آن ایران را از اهداف خود برای عدم وابستگی به درآمدهای نفتی دور می کند اما مشکلات و موانع خارجی و داخلی چندی پیش روی این دست از صادرکنندگان قرار دارد.

ادامه نوشته »

برنامه‌ «صمت» برای واردات صنعتی

وزیر صمت آخرین برنامه‌ها و اولویت‌های در دستورکار وزارتخانه متبوعش را تشریح کرد. رضا رحمانی در جلسه تبادل‌نظر با کارآفرینان جوان کشور گفت: در صددیم با تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل و داخل‌سازی نیازهای صنعتی کشور، به میزان ۱۰ میلیارد دلار واردات انواع کالاهای صنعتی به کشور را تا ...

ادامه نوشته »

راهکاری برای مدیریت یکپارچه در مناطق آزاد

مناطق آزاد کشور از ابتدای ایجاد دچار مشکلاتی هستند که اصلاح آنها نیازمند بازنگری جدی در نحوه اداره این مناطق است. با وجود اینکه احکام قانونی متعددی درخصوص یکپارچه سازی امور مدیریتی و واگذاری اختیارات دستگاه‌های اجرایی در داخل محدوده مناطق آزاد تصویب شده است، اما عمده این مناطق در ...

ادامه نوشته »