خانه صنعت و معدن استان تهران
Send

تجارت

گزارشات معدن

رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم، سال‌های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل‌ونقل دریایی خواهیم بود.

ادامه نوشته »

بزرگترین سرمایه‌گذاری خارجی دانیلی در ایران

در مراسمی که روز ۱۲ اردیبهشت امسال با حضور مقامات کشوری، استانی و مهمانان خارجی برپا شد، شرکت دانیلی پرشیا ایران در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز به طور رسمی بازگشایی شد و زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ کارشناس و متخصص در این کارخانه فراهم آمد.

ادامه نوشته »

الگوی مالیاتی جهان در مناطق آزاد

تاسیس مناطق آزاد و تجاری-صنعتی یکی از ابزارهای مرسوم جذب سرمایه‏ های بین‏ المللی محسوب می‏شود که در بسیاری از کشورهای مختلف توسعه ‏یافته و در حال توسعه برای ارتباط با اقتصاد بین‏المللی و بهره‏ مندی از مزایای اقتصاد آزاد ایجاد می‏شوند. در این میان دولت‏ها به دلیل اهمیت کارکرد ...

ادامه نوشته »

ایران و عراق همکاری های اقتصادی، فنی و ورزشی را گسترش می دهند

در دیدارهای امروز / یکشنبه / معاون وزیر صنایع، معادن و تجارت کشورمان با مقامات ارشد در وزارتخانه های ورزش و جوانان و صنایع و معادن عراق، دو طرف بر گسترش مناسبات در حوزه های ورزشی و صنایع و معادن بین دو کشور تاکید کردند.

ادامه نوشته »

حل مشکل صادرات فرش به آمریکا/ پرداخت 50 میلیارد وام ارزان

در میان افت و خیزهایی که در سال‌های گذشته بازار فرش تجربه کرده، رییس مرکز ملی فرش بهترین اتفاق در این حوزه را رفع تحریم صادرات این محصول به آمریکا دانست و اعلام کرد که مشکلات صادرات فرش دستباف به آمریکا برطرف شده است.

ادامه نوشته »

روند سرمایه ‏گذاری در چهارسال گذشته

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: در دولت‏ یازدهم انجام ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‏گذاری در بخش‏های مختلف اقتصادی مصوب شد که ۸ میلیارد دلار آن در حوزه‏های صنعت‏ومعدن کشور است. منصور معظمی در پنجمین نمایشگاه بین‏المللی حمل‏ونقل ریلی گفت: از ۸ میلیارد دلار سرمایه‏گذاری در بخش صنعت‏ومعدن حدود ...

ادامه نوشته »