صنعت

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی وزارت صمت به ایرنا خبر داد: خودکفایی در تولید محصولات شوینده با بازار ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت‌افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۱۶۱ میلیون دلاری صنعت شوینده و بهداشتی در سال گذشته خبر داد و گفت: در تولید محصولات شوینده با حجم بازار ۱۳۰ همتی و تلاش تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش بنیانی به خودکفایی دست یافته‌ایم.

ادامه نوشته »

صدور ۱۲۴ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای واحدهای صنعتی و تولیدی استان تهران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران گفت: در سال گذشته به ارزش ۱۲۴ میلیارد تومان برای واحدهایی صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران ضمانت‌نامه صنعتی صادر شده است.

ادامه نوشته »

وزیر صمت اعلام کرد؛ نمایش توانمندی کالاهای تولیدی در “ایران اکسپو” با حضور ۲ هزار شرکت تجاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار شرکت تجاری در نمایشگاه ایران اکسپو شرکت می‌کنند، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی کالاهای تولیدی ایرانی است.

ادامه نوشته »

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور: ۴ هزار واحد تولیدی راکد و نیمه فعال امسال احیا می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه در ۲ سال گذشته با احیای ۸ هزار و ۴۰۰ واحد راکد و نیمه فعال ۱۹۵ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم جدید ایجاد و ۲۵۰ همت از سرمایه‌های مردم احیا شد، گفت: برنامه نهضت احیای واحدهای اقتصادی برای سال ۱۴۰۳ ...

ادامه نوشته »

ظرفیت‌های متنوع «قاره کوچک» در تیررس جذب اعتبارات سفر دولت سیزدهم

ظرفیت، تنوع و جاذبه در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن فرصتی بی‌نظیر برای رونق، جلب و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در شاهرود است که زمینه آن می‌تواند با تخصص اعتبار در سفر دولت سیزدهم به استان سمنان فراهم شود.

ادامه نوشته »

تقویت صادرات نساجی با نوآوری در دولت سیزدهم

صنعت نساجی در دولت سیزدهم ۱۷ درصد رشد یافته است و بیشترین تمرکز آن بر روی تقویت صادرات با استفاده از نوآوری و فناوری در بازار رقابتی است. در حالی که این صنعت در دولت های گذشته مورد غفلت و تعطیلی واحدهای تولیدی واقع شده بود.

ادامه نوشته »

۵ پروژه راه‌سازی و برق رسانی توسط ایمیدرو در دست مطالعه است

 روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: پنج پروژه راهسازی و برق رسانی توسط این سازمان در دست مطالعه است که طول آنها به ۱۱۵ کیلومتر می‌رسد.

ادامه نوشته »