صنعت

مالیات سیگار و تنباکو تا پایان امسال اعلام شد/ هر نخ سیگار ایرانی ۵۰ و خارجی ۱۰۰ تومان

سازمان امور مالیاتی نحوه اخذ مالیات از سیگارهای تولید داخل و برند خارجی تولید داخل و برند خارجی وارداتی و نیز بسته های ۵۰ گرمی تنباکو را به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ کرد.

ادامه نوشته »

برگزاری سومین جلسه شورای هم خانواده

🔹سومین جلسه شورای هم خانواده به ریاست مهندس سیجانی مدیر کل سازمان صمت استان تهران،وبا حضورمعاونین سازمان،مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران ،مدیر عامل بانک صنعت و معدن استان تهران،رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان تهران ،رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران،نایب رئیس اتاق اصناف ...

ادامه نوشته »

درس‌هایی برای صنعت خودروی ایران

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین صنعت خودروسازی در جهان پرداخت. به نقل از مهر ، علی یکه‏‬ فلاح رئیس هیأت مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی برای مهر نوشت: بررسی سیر تکوین صنعت خودروسازی در جهان گویای اهمیت چند ...

ادامه نوشته »

وزیر صمت: تولید خودروی هوشمند پس از خودروهای برقی دنبال می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش برجسته رئیس جمهور برای حل مشکلات مربوط به تایید استاندارد تولیدات برقی شرکت‌های مختلف ایرانی، گفت که با جدیت به‌دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم.

ادامه نوشته »

با وارد مدار شدن چهارمین نیروگاه خود تامین صنایع؛ ظرفیت نیروگاه‌های کشور از مرز ۹۲ هزار مگاوات عبور کرد

 ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های کشور با اتصال واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی آلومینیوم «المهدی» هرمزگان به شبکه سراسری برق از مرز ۹۲ هزار مگاوات عبور کرد.

ادامه نوشته »

ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه خودروهای برقی به‌کارگیری شود

پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گفت که با توجه به ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی کشور و نیز فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در این عرصه، جهت‌دهی سرمایه‌ها باید به سمت توسعه فناوری و ارتقای بهره‌وری انرژی خودروهای الکتریکی به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی در توسعه خودروهای برقی مورد توجه قرار گیرد.

ادامه نوشته »

وزیر صمت: واردات تاکسی‌های برقی از هفته‌های آینده/ صف تخصیص ارز در بسیاری از کالاها برداشته شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه صف تخصیص ارز در بسیاری از کالاها با همکاری بانک مرکزی برداشته شده است، گفت: برنامه داریم تا آخر امسال ۱۰۰ هزار تاکسی برقی در شهرهای بزرگ داشته باشیم.

ادامه نوشته »