صنعت

نتایج اولویت بندی خودروهای سامانه یکپارچه ۲۴ خرداد اعلام می شود

۲۴ خرداد فهرست اولویت متقاضیان خرید خودرو در مرحله دوم عرضه از طریق سامانه یکپارچه اعلام و موعد تحویل خودروها مشخص می شود. همچنین امکان برداشت ۱۰۰ میلیون تومانِ مسدود شده فراهم خواهد شد.

ادامه نوشته »

معاون وزیر صمت خبر داد: افزایش متوسط روزهای بدون حادثه از ۲.۵ به ۳.۲۹ روز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: متوسط روزهای بدون حادثه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی سال‌های ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ نسبت به دو سال قبل آن (۱۳۹۹و ۱۳۹۸) از ۲.۵ روز به ۳.۲۹ روز کاهش یافت.

ادامه نوشته »

پاسخ ۱۳ سوال متقاضیان در سامانه یکپارچه خرید خودرو؛ مبلغ مسدودی در حساب وکالتی چه زمانی آزاد می‌شود؟

 پایش پنج اولویت متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو روز دهم تیر ۱۴۰۲ انجام و نوبت‌ها در سامانه اعلام خواهد شد، با این حال بسیاری از کاربران و متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودروی داخلی می‌پرسند، مبلغ مسدود شده در حساب وکالتی چه زمانی آزاد می‌شود؟

ادامه نوشته »

صنعت خودروسازی هوشمند می شود/ تولید خودروهای پاک و الکتریکی

رئیس هیات مدیره صحا گفت: امسال طرح هوشمندسازی صنعت خودرو در دستور کار قرار دارد تا مانند روندی که خودروسازهای جهان داشتند، به سمت تولید خودروهای پاک‌تر، الکتریکی و هیبریدی برویم.

ادامه نوشته »

بررسی مشکلات ۱۸ واحد تولیدی در ستاد تسهیل استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان مشکلات ۱۸ واحد تولیدی در زمینه های بانکی، امور مالیاتی و زیرساختی از جمله آب، برق و گاز مطرح و بررسی شد.

ادامه نوشته »

با مشارکت ۷ کشور؛ سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ تهران آغاز به کار کرد

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ تهران با حضور شرکت هایی از ایران و ۶ کشور دیگر در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب افتتاح شد و آغاز به کار کرد.

ادامه نوشته »

مدیرعامل صحا: سرمایه صحا به ۵هزار میلیارد تومان می‌رسد/ارائه ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع پیشرفته

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) با اشاره به اینکه سرمایه صحا در ۲ سال آینده به پنج‌هزار میلیارد تومان می‌رسد، ارائه ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۵۰ میلیارد تومان ضمانتنامه به صنایع پیشرفته در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

ادامه نوشته »