معدن

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان: ۶۷ درصد ذخایر زغال سنگ خراسان جنوبی دست نخورده است

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: حدود ۷۶ درصد ذخایر زغال سنگ کشور در خراسان جنوبی قرار دارد و ۶۷ درصد این ذخایر هنوز دست نخورده است.

ادامه نوشته »

تولید ۱.۵ میلیارد تن فولاد خام در ۱۰ ماه ۲۰۲۳/ جایگاه دهمی ایران در بین فولادسازان حفظ شد

انجمن جهانی فولاد اعلام‌کرد: تولید جهانی فولاد خام در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری میلادی به یک میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید. تولید ایران در این مدت ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

ادامه نوشته »

شرایط واردات کالای همراه مسافر در گمرکات تغییری نکرده است

گمرک ایران اعلام کرد: شرایط واردات کالاهای همراه مسافر در گمرکات تغییری نکرده است و انجام تشریفات گمرکی کالای همراه مسافر و معافیت های مرتبط طبق روال قبلی انجام می شود.

ادامه نوشته »

در دو سال آینده تولید فولاد کشور ۱۵ میلیون تُن افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های کلانی که در صنعت فولاد انجام شده است، در ۲ سال آینده ظرفیت فعلی ۴۵ میلیون تُن تولید فولاد در کشور به ۶۰ میلیون تُن می‌رسد.

ادامه نوشته »

ارائه ۷ راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره‌وری بخش معدن

 معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی زمعادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به ارایه هفت راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره‌وری بخش معدن، اعلام‌کرد: این سازمان اجرای برنامه‌های مرتبط با افزایش بهره‌وری در زنجیره ارزش محصولات بخش معدن را سیاستگذاری کرده و جلسات هم اندیشی با شرکت‌ها در این ...

ادامه نوشته »

تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی برای کشف معادن با همکاری متخصصان روسی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فن‌آوری و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت: طبق توافق‌نامه همکاری مشترکی که با متخصصان روسی داریم، انتظار می‌رود معادن فلزی و غیرفلزی جدیدی کشف شود و تحول بنیادین در اکتشافات مواد معدنی، آموزش متخصصان ایرانی و معرفی ظرفیت‌های سرزمینی ایران از اهداف همکاری با روسیه است.

ادامه نوشته »

۶۵ درصد برنامه اکتشاف در نیمه نخست امسال عملیاتی شد/ انجام ۲۶۰ هزار متر حفاری اکتشافی

مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به انجام ۲۶۰ هزار متر حفاری اکتشافی، اعلام‌کرد: ۶۵ درصد برنامه پیش بینی شده اکتشافات ایمیدرو در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲ عملیاتی شد.

ادامه نوشته »

با حضور مجموعه سرمایه گذاری معدنی؛ معادن غیرفعال در خراسان شمالی احیا می‌شود

بجنورد_ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: احیا معادن غیرفعال به خصوص در حوزه سنگ‌های تزیینی با حضور مجموعه سرمایه‌گذارِ این بخش در حال انجام است.

ادامه نوشته »