خانه > اخبار > اقتصادی > از کاکائو و کاپوچینو تا کالسکه کودک

از کاکائو و کاپوچینو تا کالسکه کودک

آخرین روزهای تابستان برای صنعت نمایشگاهی داغ و پرمخاطب است. در روزهای اخیر ۳ نمایشگاه تخصصی شامل چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران،

 

ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها و صنایع وابسته و ششمین نمایشگاه بین‌المللی مادر، نوزاد و کودک با حضور برخی مقامات دولتی و غیردولتی در سایت تهران دایر شده‌اند و هزاران نفر از مخاطبان این ۳رویداد را مورد بازدید قرار داده‌اند. به روال تمام رویدادهای نمایشگاهی، این‌بار نیز به سراغ این نمایشگاه، سالن‌های مختلف و مسئولان برگزاری رفتیم تا از کم‌وکیف اتفاقات سایت نمایشگاهی تهران باخبر شویم. با صمت همراه باشید: عبور از سالن‌های شیرین! نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات از دوشنبه ۲۳ شهریور به مدت ۴ روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ در فضایی به وسعت ۳۰ هزار متر میزبان مخاطبان است. یکی از مهم‌ترین امتیازات این نمایشگاه فعالیت در ۳ بخش مواد اولیه، ماشین‌آلات و محصول نهایی است که این تقسیم‌بندی در رویدادهای بزرگ جهان نیز رعایت می‌شود.

جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن شیرینی و شکلات با ابراز رضایت از ابعاد برگزاری این رویداد گفت: از ابتدا نمایشگاه با ۲ سالن و با فضای حدود ۳ هزار مترمربع شروع به فعالیت کرد که درحال‌حاضر این فضا به۳۰ هزار مترمربع رسیده است، همچنین برگزاری نمایشگاه در صادرات نیز نقش بسیار موثری داشته است. وی درباره انتظارات خود از مسئولان گفت: ما انتظار داریم همان‌طور که مشارکت‌کنندگان با ذوق و شوق قدم پیش گذاشتند و در این نمایشگاه شرکت کردند، دولتمردان، صاحب‌نظران و بزرگان نیز از نمایشگاه بازدید کرده و توانمندی‌های این صنعت را از نزدیک مشاهده کنند، در ضمن ما در این زمینه کوتاهی نکرده و اقداماتی نیز انجام داده‌ایم، به این معنی که از مدیران وزارتخانه‌های مختلفی که با ما ارتباط تنگاتنگ دارند مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، اتاق بازرگانی، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهایی که به نوعی با ما تعامل دارند دعوت به‌عمل آوردیم و انتظار داریم که آنها نیز تشریف آورده و از نزدیک عظمت این صنعت را مشاهده کنند، البته در بسیاری از مواقع به‌دلیل گرفتاری و همزمانی امور مختلف و مشکلات این امر مقدور نیست. بر اساس اعلام مسئولان افزون‌بر ۸۰ درصد غرفه‌داران خودشان دست به ساخت سازه‌های نمایشگاهی زده‌اند و این اتفاق خبر از ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌ها در فصل نوین صنعت نمایشگاهی دارد. برخی کارشناسان معتقدند نمایشگاه شیرینی و شکلات ایران در خاورمیانه بی‌رقیب است اما برخی دیگر نیز نمایشگاه بزرگ امارات را بهتر و معتبرتر می‌دانند. اما آنچه مسلم است، این رویداد با سرعت درحال نزدیک شدن به استانداردهای جهانی است و با توجه به سابقه اندکش نسبت به رویدادهای دیگر نظیر آی‌اس‌ام آلمان، هم‌اکنون در شرایط ایده آلی به سر می‌برد.

 

یک نمایش با کیفیت

ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها و صنایع وابسته در۶ هزار مترمربع برپا شده و ۹۱ شرکت داخلی به همراه شرکت‌های خارجی از آلمان، ایتالیا، سریلانکا، مالزی و هند در این نمایشگاه حضور دارند و محصولات تولیدی خود ازجمله آبمیوه، آب معدنی، قهوه، چای و دمنوش را به نمایش گذاشته‌اند.کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران برگزارکننده ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها و صنایع وابسته است. این رویداد با همکاری و مشارکت ۵انجمن تخصصی صنایع غذایی شامل انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران، انجمن صنایع تولید و صادرکنندگان کنسانتره و آبمیوه ایران، انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران، انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت ایران و انجمن واردکنندگان با محوریت کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران به عنوان یک فراتشکل مادر برگزار شده و همزمانی برگزاری این نمایشگاه با چهاردهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات ایران موجب افزایش استقبال و بازدید بیشتر مخاطبان از آن شده است.

همچنین ببینید

تمهیدات اصناف برای بازارشب عید/برگزاری نمایشگاه و فروش فوق العاده

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به تمهیدات اصناف برای بازار شب عید، گفت: در ...