خانه > اخبار ویژه

اخبار ویژه

برای سودجویی ارزی؛ استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات افزایش یافت

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: صادرکنندگان برای آنکه ارز حاصل از صادرات را بازنگردانند انگیزه بیشتری به استفاده از کارت های بازرگانی یک بار مصرف دارند.

ادامه نوشته »

بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد/ تکلیف سازمان حمایت و بورس برای مقابله با سودجویی‌ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای بسته جدید ارزی دولت را موجب به حداقل رساندن سودجویی‌ها دانست و پیش بینی کرد که میزان ثبت سفارش در این نظام جدید مالی کاهش می‌یابد و از تعداد سودجویانی که قصد داشتند به صورت گسترده ثبت سفارش انجام دهند، کاسته خواهد شد.

ادامه نوشته »

9 انبار احتکار کالا به ارزش 320 میلیارد تومان کشف شد

 رئیس پلیس پایتخت از کشف ۹ انبار احتکار کالاهای اساسی به ارزش ۳۲۰ میلیارد تومان در تهران خبر داد و گفت: این کالاها در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت و اداره تعزیرات حکومتی استان قرار خواهد گرفت.

ادامه نوشته »

رییس خانه صنعت ومعدن استان تهران: پیگیری طلب آردسازان از دولت

محمدرضا مرتضوی، رییس خانه صنعت ومعدن استان تهران در گفت‌وگو با «گسترش صنعت» با اشاره به اینکه دولت ۳ سال است نرخ آرد را ثابت نگه داشته است، اعلام کرد: کارخانه‌های آردسازی از دولت طلب دارند.

ادامه نوشته »

صادرات معدن و صنایع معدنی در 4 ماه به 3.7 میلیارد دلار رسید

ارزش صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی ایران در دوره چهار ماهه ۹۷ به رقم سه میلیارد و ۷۶۳ میلیون دلار رسید که با درنظر گرفتن هدف ۱۰ میلیارد دلاری برای این بخش تا پایان سال، بیش از ۳۷ درصد برنامه محقق شده است.

ادامه نوشته »

در جلسه امروز هیات دولت اعلام شد: مواد اولیه و ملزومات خط تولید از پرداخت مابه التفاوت ارز معاف شدند

محمد شریعتمداری امروز (چهارشنبه) در خاتمه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: طبق ماده ۵ بسته ارزی دولت که ابلاغ شده است، همه کالاهایی که پیشتر با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شد و در بسته ارزی جدید تامین ارز آنها به بازار ثانویه منتقل شده و اکنون به ...

ادامه نوشته »