خانه > اخبار ویژه

اخبار ویژه

افزایش تولید ملی، ارتقای کیفیت و کرامت نیروی انسانی

گروه خودروسازی سایپا ضمن دستیابی به نرخ تحقق ۱۰۳ درصدی برنامه تولید (۳۴۶۱ دستگاه بیشتر از برنامه) در سه ماهه امسال، توانست بیشترین تولید خودرو در کشور را در این مدت داشته باشد.

ادامه نوشته »

158 طرح 5 میلیارد دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی گرفتند

 بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۶ نشان می دهد که ۱۵۸ طرح در مجموع پنج میلیارد دلار تسهیلات دریافت کردند که از نظر تعداد بخش صنعت و معدن با ۶۸ طرح در رتبه نخست قرار دارد.

ادامه نوشته »

اقتصاد معدنی در سمنان ظرفیتی که شکوفا نشد

سهم بخش معادن سمنان با وجود در اختیارداشتن بیش از ۱۰ درصد کل معادن کشور در رونق اقتصادی و طرحهای توسعه ای استان مطلوب نیست که نیاز است برای شکوفایی این ظرفیت ویژه، برنامه ریزی اصولی و سرمایه گذاری همه جانبه ای صورت گیرد.

ادامه نوشته »

1150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی پرداخت شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۱۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مربوط به اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است، پیش بینی کرد که این روند در ماه های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.

ادامه نوشته »

«کراسنودار» مقصد جدید کالاهای ایرانی در روسیه

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه از انتخاب استان «کراسنودار» به عنوان مقصد جدید کالاهای صادراتی ایران به روسیه خبر داد و گفت: این استان برای صدور کالاهای صنعتی و ساختمانی و کشاورزی مناسب است.

ادامه نوشته »

دستیابی به توسعه اقتصادی از راه تقویت معادن

 دستیابی هر کشوری به توسعه اقتصادی ارتباط مستقیمی با بخش معدن و صنایع معدنی دارد و ایران به عنوان کشور برخوردار از این ظرفیت ها، در صورت توجه و مدیریت صحیح این حوزه می تواند به شکوفایی اقتصادی دست یابد.

ادامه نوشته »