خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه

اخبار ویژه

توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار براساس دانش، راه توسعه کشور

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم توجه به منابع انسانی تحصیلکرده در مسیر توسعه کشور، تاکید کرد: راه حل اساسی برای دستیابی به این هدف، توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار بر مبنای دانش است.

ادامه نوشته »

پنج‌ضلعی محبوب سرمایه‌گذاران

عملکرد دولت دوازدهم در جذب پول خارجی در بخش صنعت حاکی از این است که تنوع گروه‌های سرمایه‌پذیر افزایش یافته است. ارزیابی‌ها حکایت از این دارد که «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «وسایل نقلیه موتوری»، «ساخت محصولات و فلزات اساسی»، «محصولات از لاستیک و پلاستیک» و «ابزار پزشکی و اپتیکی ...

ادامه نوشته »

افزایش تعرفه واردات خودروهای خارجی کمک به صنعت داخلی است

نجفی منش درآمد دولت در بودجه ۹۷ از محل سود عوارض گمرکی واردات را ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خواند و گفت: افزایش هر چه بیشتر تعرفه واردات خودروهای خارجی کمک بسیار جدی به بازار داخل و رشد اقتصادی و اشتغال می کند.

ادامه نوشته »

مقام چینی: بانک های خصوصی چین برای تامین فاینانس طرح های ایران آماده اند

رییس اتاق بازرگانی چین که نماینده بخش خصوصی است، تصریح کرد: اگر موضوع فاینانس طرح های مشترک با ایران از طریق بانک‌های دولتی تامین نشد، بانک‌های خصوصی، بیمه‌ها و شرکت‌های تامین کننده آماده یاری در این زمینه اند.

ادامه نوشته »

صالحی: اداره کشور به شکل قبیله ای ناممکن است

مسئولیت بعد فنی «برجام» را می‌پذیرم

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه اداره کشور به شکل قبیله ای ناممکن است، گفت: اگر هر کس برای خود یک رای داشته باشد در اینصورت کشور دارای چند رایی خواهد شد. یکی از اصول مهم وحدت فرماندهی است.

ادامه نوشته »

آسان‌سازی اولین مرحله کسب‌وکار

آخرین آمارهای منتشر شده از سوی بانک جهانی درخصوص «سهولت کسب‌وکار ۲۰۱۸» نشان می‌دهد که رتبه ایران چهار پله سقوط کرده است. اگرچه در این ارزیابی، بهترین عملکرد ایران از لحاظ امتیاز مربوط به شاخص «شروع کسب‌وکار» است، اما در بین ۱۹۰کشور در جایگاه ۹۷ قرار گرفته است و در ...

ادامه نوشته »