خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه میدان داری می کند

بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه میدان داری می کند

مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه به بخش خصوصی در برنامه های آینده دولت را یک اصل دانست و گفت: در برنامه ششم توسعه بخش خصوصی میدان داری خواهد کرد.

مقام وزارت صنعت:  بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه میدان داری می کند

به گزارش ایرنا، کاظم سلیمی چهارشنبه شب در کارگروه ویژه زیر ساختهای تجاری و بازرگانی فارس با حضور تشکل های بخش خصوصی به تببین چگونگی تدوین برنامه ششم توسعه در بخش خدمات بازرگانی و توسعه اقتصادی کشور پرداخت و افزود: در این برنامه توسعه حداقل ۸۰ درصد فضای عملیاتی حوزه های مختلف اقتصادی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: در راستای نقش دهی به بخش خصوصی با هدف توسعه اقتصادی ضرورت کارگروه ویژه زیر ساخت های تجاری و بازرگانی به شدت احساس می شود و به زودی در هر استان این کارگروه به ریاست استاندار و دبیری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هر استان تشکیل و نتایج این کارگروه در مرکز جمع بندی و منجر به تصمیم گیری کلان می شود.

مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرامون برنامه های اقتصادی و مدیریتی کشور در سه دهه اخیر اظهار کرد: اینکه هیچ گاه در کشور برنامه ها به صورت کاربردی تعریف نشده و در اجرای آنها به مشکل بر می خوردیم و به دلیل نبود تفکر سیستمی و نگاه بخشی نگری در لایه های مختلف تصمیم گیری و اجرا، این اشکال دیده می شود.

سلیمی گفت: همین کمبودها، نواقص و موانع است که باعث می شود تا راهبردهای استراتژیک هم در سطوح مختلف منتج به نتایج قابل قبولی شود.

مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: مهمترین راهکار و اساس حرکت اقتصادی و توسعه کشور، راهبرد مناسب تجارت و ایجاد زیر ساخت های قابل قبول خدمات بازرگانی است که متاسفانه در کشور مغفول مانده است.

سلیمی گفت: با توجه به تمامی کمبودها و کاستی هایی که در سه دهه اخیر تجربه کرده ایم، پس از ۳۶ سال بنا داریم تا برنامه ششم توسعه ملی را با تدابیر خاص و واقع بینانه ترسیم و تدوین و طراحی کنیم. .

وی همچنین به تلاش مشورتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف بهره گیری از نقطه نظرات فعالان اقتصادی و بخش خصوصی اشاره و عنوان کرد: با هدف بهره گیری از توان فکری و تجربی بخش خصوصی بنا داریم تا ظرفیت مدت یک ماه تمامی دیدگاه ها در رابطه با ایجاد مسیر مناسب جهت توسعه فراگیر اقتصادی را جمع آوری کنیم تا بتوانیم در مرکز تصمیمات قابل قبولی را در تدوین برنامه ششم توسعه اتخاذ کنیم.

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

بزرگترین تامین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه انجام می‌شود

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، بزرگترین تامین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه ...