خانه > اخبار ویژه > خرید تضمینی 4000 میلیارد تومان گندم

خرید تضمینی 4000 میلیارد تومان گندم

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از خرید تضمینی حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان گندم خبر داد و گفت: بازار معامله گندم در اوج خود قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۷.۷ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

علی قنبری – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون در اوج خرید تضمینی و معامله گندم هستیم، چرا که ۲۸ استان درگیر برداشت و خرید تضمینی این محصول شده‌اند و به زودی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی هم به جمع فروشندگان گندم می‌پیوندند.

وی با بیان این‌که حدود هزار مرکز برای خرید تضمینی گندم پیش‌بینی شده است که به تدریج فعال می‌شوند، اظهار کرد: در حال حاضر خرید تضمینی گندم در اوج خود قرار دارد و روزانه بالغ بر ۱۵۰ هزار تن گندم از ۸۶۴ مرکز فعال خریداری می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: سالانه حدود ۹ میلیون تن گندم در کشور مصرف می‌شود که براساس برآورد‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود امسال ۷.۷ میلیون تن گندم خریداری شود که در صورت تحقق، ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

قنبری ادامه داد: تاکنون حدود سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم به ارزش حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که ۳۷۰۰ میلیارد تومان آن به حساب کشاورزان واریز شده است و اگر بانک‌های عامل که تاکنون نیز همکاری مناسبی داشته باشند و سهم ۳۰۰۰ میلیارد تومانی خود را در خرید تضمینی گندم به صورت کامل پرداخت کنند، می‌توانیم پرداخت مطالبات کشاورزان را به صورت روزانه انجام دهیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: بانک‌ مرکزی و بانک‌های عامل سهم ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در خرید تضمینی گندم امسال دارند و مقرر شده دولت حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان و شرکت بازرگانی دولتی ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم در نظر بگیرند که جمعا حدود ۹۵۰۰ میلیارد تومان می‌ شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

تجارت ۱.۷ میلیارد دلاری ایران و روسیه/ صادرات ۳۲ درصد افزایش یافت

تجارت ایران و روسیه در ۸ ماهه امسال یک میلیارد و ۷۵۶ میلیون و ۴۰۵ ...