خانه > اخبار > اخبار استان > وام 170 میلیونی مسکن در راه است

وام 170 میلیونی مسکن در راه است

وزارت راه و شهرسازی به تازگی طرحی را مطرح کرده که در آن وام ۱۰۰ میلیون تومانی انبوه‌سازان با وام‌های ۶۰ میلیونی فروش اوراق و ۱۰ میلیون تومانی جعاله تجمیع شده و مبلغ تسهیلات فروش اقساطی به ۱۷۰ میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز، مهرماه امسال جمشید برزگر، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان استان تهران در نشستی خبری اعلام کرد: طبق جلسات شورای برنامه‌ریزی مسکن و ساختمان در برنامه ششم توسعه برنامه‌هایی را به دولت، وزارت راه و شهرسازی و مجلس ارائه کردیم و قرار شده که وام ساخت مسکن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد البته پیشنهاد ما ۱۲۰ میلیون است اما توافق با پرداخت ۱۰۰ میلیون در مراحل نهایی خود قرار دارد.

 

مدتی بعد، برزگر از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داد.

 

همچنین در اواخر مهرماه امسال، افزایش وام مسکن به ۶۰ میلیون تومان به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و از اوایل دی‌ماه پرداخت این وام از شعب بانک مسکن اجرایی شد که میزان کل این وام با توجه به وام ۱۰ میلیون تومانی جعاله به ۷۰ میلیون تومان رسید.

 

امروز نیز ایسنا گزارش داده است، محمد مرتضوی، عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگویی از افزایش وام مسکن خبر داده و بیان کرده است: پیشنهاد خوبی از طرف وزارت راه و شهرسازی مطرح شده که امکان تجمیع وام ۱۰۰ میلیون تومانی فروش اقساطی پیشنهاد شده از طرف انبوه‌سازان با وام‌های فروش اوراق ۶۰ میلیون و ۱۰ میلیون تومانی جعاله فراهم شود که در این صورت اثرگذاری وام‌ها بیشتر خواهد شد. هم‌چنین در صورت تحقق پیشنهاد افزایش طول دوران تقسیط وام‌های ۶۰ میلیونی از ۱۲ تا ۱۵ سال به ۲۵ تا ۳۰ سال، کمک شایانی به خریداران مصرفی خواهد شد.

همچنین ببینید

وام مسکن چند؟

هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن را در این روزها می توان در محدوده ۷۵ ...