خانه > اخبار > اخبار خانه > گام مثبت در جهت اجرای برجام ۲

گام مثبت در جهت اجرای برجام ۲

محمدرضا مرتضوی، دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در گفت‌وگو با روزنامه گسترش صمت ابلاغیه بانک مرکزی را گام مثبتی در جهت رفع موانع تولید دانست و گفت: هر تصمیمی که باعث کاهش محدودیت‌ها در مدیریت واحدهای صنعتی و تولید شود یک گام مثبت در جهت بهبود فضای کسب‌وکار خواهد بود.


مرتضوی با بیان اینکه رفع ممنوع‌الخروجی مدیران تولید را می‌توان مقدمه‌ای بر برجام ۲ تلقی کرد، افزود: در ابتدای مسیر برجام اقتصادی قبل از آنکه سراغ قوانین مجلس برویم ابتدا باید سراغ دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های دولتی که دست و پای تولید را بسته‌اند رفت و رفع ممنوع‌الخروجی مدیران تولید را می‌توان نخستین گام در اجرای برجام ۲ و رفع تحریم‌های داخلی دانست.
رییس خانه صنعت،معدن و تجارت تهران با بیان اینکه این تصمیم نشان از حاکمیت تدبیر و عقل در کشور دارد، گفت: این تصمیم حاصل پیگیری‌های اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی در شورای پول و اعتبار است که با کمک دولت اجرایی خواهد شد و به‌طور قطع تصمیم‌های این‌چنینی در ارتقای رتبه کشور در فضای کسب‌وکار تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه مساعد کردن جو روانی محیط کسب‌وکار به‌طور قطع بر اتفاقاتی که در پسابرجام اجرا می‌شود موثر خواهد بود، گفت: اقتصاد ایران در سال‌های گذشته در شرایطی قرار گرفت که شرکت‌های موفق تولیدی نیز اسیر این شرایط شدند و به نوعی جانباز اقتصادی محسوب می‌شوند بنابراین باید از این واحدها حمایت شود و این دستورالعمل کمک بسیاری به بهبود مدیریت واحدها خواهد کرد.
وی با بیان اینکه این دستورالعمل جذابیت فعالیت در بخش خصوصی را افزایش خواهد داد گفت: ممنوع‌الخروجی مدیران تولید باعث می‌شد تا مدیران بزرگ حاضر به پذیرش مسئولیت نشوند و این محدودیت اکنون برطرف شده است.

منبع: صمت

همچنین ببینید

همکاری دولت و بخش خصوصی اثر تحریم بر صنعت فولاد را کم می کند

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همکاری دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات ...