خانه > اخبار تصویری > متن خبری بیست و هفتمین اجلاس روسا و دبیران خانه های صنعت، معدن و تجارت

متن خبری بیست و هفتمین اجلاس روسا و دبیران خانه های صنعت، معدن و تجارت

 

متن خبری محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بهرام نصرالهی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری کردستان و سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در   بیست و هفتمین اجلاس روسا و دبیران خانه های صنعت، معدن و تجارت

راه‌های توانمندکردن بخش خصوصی در اصل ۴۴ مسدود شده است

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران، محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در آیین افتتاحییه بیست و هفتمین اجلاس سراسری خانه های صنعت ،معدن و تجارت که در سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان برگزار شد، گفت: ظرفیت‌های فراوان کشور از یک طرف و برخی عقب‌ماندگی‌ها از سوی دیگر و اعداد و ارقام از نظر فاصله‌ها جای تعامل دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید دید چه اتفاقی افتاده است که در بحث ظرفیت‌ها با اعداد و ارقام مطلوب مواجه هستیم ولی آمار و ارقام در زمینه عمکرد مناسب نیست.

رئیس پارلمان بخش خصوصی ایران با طرح این سوال که با توجه به این آمار و ارقام آیا مسیری که انتخاب کرده‌ایم درست بوده است یا نه؟ خاطرنشان کرد: این نشانه از آن دارد که آنچه در روش و منش دولت‌ها و حاکمیت داشته‌ایم در یک نقطه یعنی توسعه به هم وصل نشده است.

جلال‌پور تصریح کرد: اقدامات زیرساختی همچون ساخت سد و غیره را در سراسر کشور انجام داده‌ایم که اگرچه پیشرفت کرده‌ایم اما به توسعه نرسیده‌ایم.

وی افزود: اگر قصد توسعه داریم، باید در توسعه به بحث نیروی انسانی توجه ویژه شود و فکر توسعه‌ای را در کودکستان‌ها و مدارس شروع و تا در آینده در ایجاد و ساخت پروژه‌ها جلو ببریم.

همچنین ببینید

جلال پور: اتاق بازرگانی نباید نقش باشگاه سیاسی در مقابل دولت باشد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر تعامل این نهاد بخش ...