خانه > اخبار تصویری > رییس مجلس : رسانه‌ها ذهن جامعه را به اقتصاد، تولید و رونق معطوف کنند

رییس مجلس : رسانه‌ها ذهن جامعه را به اقتصاد، تولید و رونق معطوف کنند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاخک‌های ذهنی جامعه باید به اقتصاد، تولید و رونق آن معطوف شود، گفت: رسانه‌ها باید فضای اقتصادی را برای مردم تبیین کنند.

به گزارش صمت، علی لاریجانی دیروز در مراسم افتتاح بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که در مصلای تهران برگزار می‌شود، افزود: اراده ملی برای شکوفایی اقتصاد کشور نیاز است. وی ادامه داد: نمی‌توانیم شرایط اقتصادی را تکان دهیم مگر اینکه رسانه‌ها وارد شوند و برای مردم تبیین کنندو شرایط باید برای کارآفرینی فراهم شود.رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولتی شدن امور مشکل‌آفرین است،

اضافه کرد: یکی از مشکلات بودجه این است که بخش جاری سنگین شده است در حالی که جامعه باید به سمت تولید حرکت کند.رییس مجلس شورای اسلامی همچنین به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: حل مسئله هسته‌ای در سایر موضوعات منطقه‌ای اثرگذار است.لاریجانی افزود: در مسئله هسته‌ای راهی که دولت و ۱+۵ دنبال می‌کنند، عقلایی است؛ اینکه از طریق مذاکره جدی می‌خواهند به توافق برسند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران قبول دارد که به سمت سلاح هسته‌ای نمی‌رود و به روشنی این مسئله را بیان کرده که فتوای مقام معظم رهبری بالاتر از همه است و ۱+۵ باید به آن توجه جدی کند چراکه فتوای مقام معظم رهبری از هر قانونی بالاتر است و برای سایر دولت‌ها هم مطاع است. رییس قوه مقننه اضافه کرد: مذاکرات مقداری پیشرفت کرده و اهداف دو طرف به هم نزدیک شده است، فرصت خوبی است که این مسئله حل شود و من فکر می‌کنم که حل مسئله هسته‌ای می‌تواند بر روی مسائل منطقه هم تاثیرگذار باشد. لاریجانی با اظهار امیدواری بیان کرد: امیدوارم با حضور افراد خبره‌ای که در وزارت امور خارجه هستند بتوان این مذاکرات را به یک نتیجه‌ای رساند و البته اگر این مذاکرات در این مدت به نتیجه برسد می‌تواند دستاوردهای خوبی هم برای کشور ما و هم برای سایر کشورهای عرصه بین‌الملل داشته باشد.

نظام عمیقا به آزادی رسانه‌ها اعتقاد دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که دولت تدبیر و امید و نظام جمهوری اسلامی ایران به آزادی رسانه‌ها در چارچوب قانون عمیقا اعتقاد دارد. علی جنتی در مراسم افتتاحیه افزود: دولت یازدهم تلاش می‌کند تا به اصل آزادی رسانه‌ها جامه عمل بپوشاند. وی شعار نمایشگاه مطبوعات را یادآور شد و گفت: آزادی مسئولانه، شعار هوشمندانه‌ای است که برای این نمایشگاه انتخاب شده زیرا که آزادی را در چارچوب قوانین و عرف اجتماعی تعیین می‌کند.

جنتی با بیان اینکه رسانه‌ها خود را پرسشگر و دولت را پاسخگو می‌دانند، گفت: این موضوع بدان معنا نیست که رسانه‌ها به کسی پاسخگو نبوده یا هر خلافی را مرتکب شوند و بعد، خود را تا حد پیاده نظام جریان‌های سیاسی تنزل دهند و سپس ادعای نمایندگی افکار عمومی را داشته باشند. عضو کابینه تدبیر و امید در ادامه تاکید کرد: دولت معتقد است امور نظارتی درباره رسانه‌ها و موازین حکومتی به اهالی رسانه واگذار شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس دولت به‌دنبال آن است تا نظام سازمان صنفی رسانه‌ای را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. عضو کابینه تدبیر و امید در ادامه به موضوع معوق ماندن چند ساله قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره کرد و گفت: آیین‌نامه این قانون باید به تصویب دولت می‌رسید؛ کمیته قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، تشکیل جلسه داده و در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسیده است و فکر می‌کنم ظرف یک هفته آینده این قانون به تصویب دولت برسد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مشارکت ۵۰درصدی در احداث شهرک صنعتی۵۰ هکتاری

سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار کالا از شهرکهای صنعتی صادر شد

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از صدور ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار کالا ...