خانه > اخبار > امضاء تفاهم نامه همکاری بین خانه صنعت ،معدن و تجارت ایران و اتاق بازرگانی ، صنایع،معادن و کشاورزی

امضاء تفاهم نامه همکاری بین خانه صنعت ،معدن و تجارت ایران و اتاق بازرگانی ، صنایع،معادن و کشاورزی

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت،معدن و تجارت در نشست مشترک روسای اتاق های بازرگانی و خانه های صنعت و معدن ، تفاهم نامه همکاری مشترکی به امضاء غلامحسین شافعی و سید عبد الوهاب سهل آبادی رسید.

در نشست مشترک روسای اتاق های بازرگانی و خانه های صنعت و معدن که در روز شنبه با حضور تعدادی از روسای این دو تشکل در اتاق بازرگانی ایران تشکیل گردید تفاهم نامه همکاری مشترکی  به امضاء غلامحسین شافعی و سید عبد الوهاب سهل آبادی رسید.

در ابتدایی این  نشست سید علاء میرمحمد صادقی ،نایب رییس اتاق بازرگانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اولین نشست روسای این دو تشکل مهم اقتصادی کشور بر لزوم همدلی و همکاری هر چه بیشتر در حوزه های مشترک همکاری تاکید نمود و خواستار تداوم این نشست ها گردید.

سید عبد الوهاب سهل آبادی ،رییس خانه ایران نیز با بر شمردن مشکلات و موانع موجود در راه تولید و صنعت کشور گفت:در شرایط حساس و ویژه امروز کشور هیچگونه تفرقه و اختلاف افکنی در بین تشکل ها از جانب هیچ شخص یا گروهی پذیرفته نیست و ما امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه مشترک بتوانیم روز به روز به اتحاد و همدلی بیشتری نزدیک شویم.

در بخشی دیگری از این نشست غلامحسین شافعی ، رییس اتاق بازرگانی ضمن خوشامد به حاضرین بر رسالت بزرگ و سنگین تولید کنندگان و صنعتگران در جامعه اشاره نمود و گفت: در انجام فعالیت ها و برنامه هایی موثر و مفید نتیجه کار مهم است و اینکه یک کار مثبت به دست چه گروه و چه تشکلی صورت پذیرد اهمیتی ندارد.

ما باید به هم پیوند بخوریم و تلاش کنیم با اتحاد و ایجاد صدای مشترک و واحد در بخش خصوصی دولت را متقاعد کنیم که این بخش می تواند مکمل مناسبی برای اجرایی اهداف دولت باشد.

وی با اشاره به جلسات مشترک اتاق بازرگانی با اتاق اصناف و اتاق تعاون گفت:من امیدوارم این جلسه آشنایی که به همت آقای سهل آبادی تشکیل گردیده است بتواند آینده بهتری را برای ما رقم بزند.

سید محمد رضا مرتضوی، دبیر کل خانه ایران نیز با اشاره به پنانسیل ها و توانمندی های اتاق بازرگانی و خانه صنعت، گفت :بایستی در فرصت طلایی ایجاد شده در این جلسه بهره برده و روابط این دو تشکل را با توجه به مفاد تفاهم نامه مشترک ضابطه مند نماییم.

وی تاکیدکرد:با توجه به نزدیک بودن انتخابات در اتاق های بازرگانی ایجاد یک روال منطقی و قانونمند در روابط می تواند به انتخابی معقول و هوشمندانه کمک نماید.

در پایان این نشست تفاهم نامه مشترکی به امضاء رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ،معادن و کشاورزی ایران و  رییس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران رسید.

گفتنی است در حاشیه این نشست از یونس ژائله عضو هیات مدیره خانه ایران به خاطر کسب عنوان “نخبه اقتصادی جهان اسلام ” تقدیر به عمل آمد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آغاز به کار کرد

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از آغاز به کار رسمی سامانه این ستاد ...