خانه > اخبار > توسط معاون وزیر صنعت؛ ۱۰۰ برنامه ارتقای زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی ابلاغ شد

توسط معاون وزیر صنعت؛ ۱۰۰ برنامه ارتقای زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی ابلاغ شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۱۰۰ برنامه ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای ارتقای زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «علی رسولیان» با توجه به شناسایی، احصاء و لزوم برنامه‌ریزی، پیگیری و بهره‌برداری از برنامه‌ها و پروژه‌های مؤثر و ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، ۱۰۰ برنامه ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای ارتقاء زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

وی در ابلاغیه خود به شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها بیان‌داشت: اهداف شناسایی شده این برنامه ویژه در چارچوب برنامه‌های شاخص‌های بودجه مصوب و اصلاحی سال ۱۴۰۰ شرکت‌های استانی بوده و اجرای آن‌ها نافی سایر برنامه‌های مصوب سال ۱۴۰۰ نیست.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درباره تأمین اراضی برای ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بیان‌داشت: اولویت با تأمین عرصه ملی و دولتی است و در صورت عدم وجود اراضی ملی و دولتی، خرید هرگونه اراضی مستثنیات مستلزم داشتن توجیه اقتصادی، صرفه و صلاح شرکت و اخذ مجوز کمیته خرید، دارا بودن سند مالکیت، اخذ مجوز تغییر کاربری و محیط زیست و غیره است.

وی افزود: برای پروژه‌های داخل شهرک و ناحیه صنعتی، منابع مالی داخلی شرکت استانی اختصاص می‌یابد و برای پروژه‌های خارج شهرک و ناحیه صنعتی نیز از منابع عمرانی استانی و منابع مالی دستگاه‌های خدمات‌ رسان بهره‌گیری خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیوست این ابلاغیه نیز پیگیری لازم برای اجرای تعهدات وزارت نیرو به منظور ایجاد پست‌های توزیع برق برای تأمین و افزایش برق مورد نیاز، تبادل تفاهم‌نامه با شرکت ملی گاز ایران برای تأمین گاز مورد نیاز، تبادل تفاهم‌نامه با شرکت مخابرات ایران برای اجرای شبکه مخابرات و فیبر نوری، پیگیری از وزارت نیرو و استانداران برای تأمین آب از محل طرح احیاء و تعادل‌بخشی و تبادل تفاهم‌نامه با سازمان‌ جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان ملی زمین و مسکن برای تأمین اراضی به منظور ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور از محل عرصه‌های ملی و دولتی را به‌عنوان برنامه‌های پشتیبان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای ۱۰۰ برنامه ویژه در سطح ملی در سال جاری ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، برنامه امسال سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی است که از محل بهره‌برداری از سه‌هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی ایجاد می‌شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

رزم حسینی: اولویت اصلی در حوزه سیمان و فولاد تامین برق است

علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی واقعی و رصد ...