خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

پرداخت حدود ۱۰۰هزار میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال تا پایان خرداد

آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد از آغاز اجرای برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) تا پایان خردادماه امسال بیش از ۹۹ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

ادامه نوشته »

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران؛ اختلاف ۱۱ درصدی نرخ ارز نیمایی و بازار رانت ایجاد کرده است

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: اختلاف ۱۱ درصدی میان ارز نیمایی و ارز واقعی موجب انحراف و رانت است و مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان واقعی ایجاد می‌کند.

ادامه نوشته »

در نامه به معاون وزیر صمت اعلام شد؛ ۴ پیشنهاد بورس کالا برای کاهش التهاب بازار سیمان و فولاد

مدیرعامل بورس کالا در نامه‌ای به معاون وزارت صمت، به اثرات قطعی برق صنایع سیمان و فولاد بر بازار این محصولات و عرضه ها در بورس اشاره کرد و گفت: عرضه فولاد و سیمان در بورس به یک سوم رسید.

ادامه نوشته »

معاون سازمان امور مالیاتی خبر داد؛ ۱۵ تیرماه؛ آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) جهت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹ و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم فقط تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند.

ادامه نوشته »

عرضه سیمان در بورس کالا سرآغازی بر پایان قیمت‌گذاری دستوری

رییس هیات مدیره بورس تهران گفت: عرضه سیمان در بورس کالا سرآغازی بر پایان قیمت گذاری دستوری این کالای استراتژیک در بازار داخلی و در آینده در بازارهای صادراتی و بین المللی خواهد بود.

ادامه نوشته »

معامله ۳ هزار عدد کنتور برق به شیوه مناقصه در بورس کالا

امروز و در جریان معاملات مناقصه در بورس کالای ایران، ۳ هزار کنتور برق مورد تقاضای یک شرکت توزیع برق استانی روی تابلوی معاملات رفت که از سوی یک شرکت تولیدکننده کنتور مورد پذیرش قرار گرفت.

ادامه نوشته »