خانه > اخبار > جهانگیری: محیط زیست اولویت اول دولت دوازدهم خواهد بود

جهانگیری: محیط زیست اولویت اول دولت دوازدهم خواهد بود

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه محیط زیست با فرهنگ و اقتصاد ما یک ارتباط تنگاتنگ دارد، گفت: اولویت نخست دولت دوازدهم همچون دولت یازدهم، مسائل زیست محیطی است.

 

به نقل از  خبرنگار سیاسی ایرنا، اسحاق جهانگیری امروز- دوشنبه- در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که در سالن همایش های بین المللی سازمان محیط زیست برگزار شد، افزود: در دولت یازدهم رئیس جمهوری در ابتدای سال ۹۲ به دلیل پیچیدگی های محیط زیست، آن را دولت محیط زیست نامید. چرا که کلانشهرهای ما مانند تهران با مسائل زیست محیطی مختلفی روبه رو بود.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: اولین مصوبه دولت یازدهم احیای دریاچه ارومیه بود و توانستیم تا حدودی مشکل آن را حل کنیم.
جهانگیری تاکید کرد: مساله محیط زیست مساله فانتزی نیست، یک مساله جدی ایران است. اگر به امروز و آینده ایران فکر کنیم باید مسائل زیست محیطی را جدی بگیریم.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: مسائل زیست محیطی همواره در سطح ملی- منطقه ای و جهانی مهم است و امروز به یک موضوع بین المللی تبدیل شده است.
جهانگیری در ادامه به خارج شدن آمریکا از توافقنامه پاریس درخصوص مسائل محیط زیست اشاره کرد و گفت: خروج آمریکا و ترامپ از این توافقنامه برای آنها بی آبرویی و بی اعتباری ایجاد کرد.
وی در ادامه به فرصت فراهم شده برای تبادل نظر میان وزیران پیشنهادی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ها اشاره کرد و گفت: این روزها فرصت خوبی مهیا شده تا وزیران پیشنهادی با اعضای فراکسیون های مجلس گفت و گو کنند و از فردا صبح ادامه این برنامه در صحن علنی مجلس دنبال خواهد شد.
جهانگیری افزود: در این مدت، فرصتی فراهم می شود که مردم تا حدی در جریان مسائل کشور قرار گیرند و امیدوارم با مطرح شدن مسائل کشور همدلی برای حل مشکلات کشور میان دولت و مردم افزایش پیدا کند.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که اعتماد مردم مهمترین سرمایه دولت یازدهم و دوازدهم بوده و هست گفت: اعتماد گسترده مردم نسبت به دولت و رییس جمهور بزرگترین سرمایه اجتماعی است و باید تلاش کنیم که به مطالبات و نیازهای مردم که در انتخابات اعلام شد جامه عمل بپوشانیم.
وی در ادامه معصومه ابتکار رییس سابق سازمان حفاظت محیط زیست را از مدیران شجاع، برجسته و مجرب کشور توصیف کرد و گفت: خانم ابتکار حتی در سطح بین المللی نیز به عنوان مدیری توانمند در حوزه محیط زیست مطرح است و چهره ای دانشگاهی است که توانست در دستگاه اجرایی به خوبی عمل کند، همچنین یک زن مسلمان توانمند است که در حوزه مسئولیت خود درخشید و موفق شد موضوع محیط زیست را در کشور به موضوع اصلی جامعه تبدیل کند.
جهانگیری با بیان این که مسائل زیست محیطی پیچیدگی ها و ذینفعان فراوانی دارد، گفت: دولت، صنعتگران و تولید کنندگان هر کدام باید به نحوی رضایتشان فراهم شود و در این میان، مطالبات مردم در خصوص آب و هوای سالم نیز باید مورد توجه قرار گیرد که توجه به همه این مسائل در کنار یکدیگر از پیچیدگی های مسائل زیست محیطی است.
معاون اول رییس جمهور با گرامیداشت یاد مرحوم دکتر ابتکار پدر خانم ابتکار،‌ گفت: نام خانواده ابتکار در محیط زیست ایران ماندگار است و امیدوارم که این ماندگاری همواره پابرجا باشد.
وی در ادامه به مسئولیت جدید خانم ابتکار به عنوان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، اشاره کرد و گفت: توجه به حقوق و مطالبات زنان که نیمی از جامعه هستند موضوعی پر اهمیت است که امیدوارم خانم ابتکار در این مسئولیت نیز عملکرد مطلوبی داشته باشد.

همچنین ببینید

پرداخت تسهیلات با بهره ۴درصد به شرکت‌های اکتشاف/ توجه دولت دوازدهم به بخش معدن یک فرصت تاریخی است

رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه هم اندیشی ” نقشه راه دولت دوازدهم در حوزه ...