خانه > اخبار > شوک مالیاتی ترامپ برای اقتصاد آمریکا

شوک مالیاتی ترامپ برای اقتصاد آمریکا

وزیر خزانه‌داری آمریکا از طرح دونالد ترامپ، رونمایی کرد که براساس آن نرخ مالیات سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در آمریکا از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت. اقتصاددان‌ها معتقدند این سیاست ترامپ چندین تریلیون دلار به کسری بودجه این کشور در دهه‌های آینده اضافه خواهد کرد.

به نقل از  اقتصادنیوز ، اما منوخین گفته است این طرح، از طریق «افزایش رشد اقتصادی، کاهش و بستن راه‌های گریز مالیاتی» از پس هزینه‌های خودش برخواهد آمد. بیشتر منتقدان ترامپ بر این باورند که از این کاهش مالیاتی تنها ثروتمندان منتفع می‌شوند. همچنین این نقد وارد است که از این طرح مالیاتی شرکت‌های ترامپ بیش از پیش منتفع خواهند شد.

وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده روز چهارشنبه از طرح مالیاتی ترامپ رونمایی کرد و گفت: این طرح به تحرک اقتصادی کمک شایانی خواهد کرد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، طرح پیشنهادی دولت ترامپ حاکی از کاهش تند و تیز مالیات است و این امر در نهایت کمک شایانی به ثروتمندان می‌کند. در این‌باره وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: دولت دونالد ترامپ طرح تخفیف در نرخ مالیات شرکت‌های خصوصی را به منظور کمک به رشد اقتصادی این کشور ارائه کرده است.

استیون منوخین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه از طرح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا رونمایی کرده است که براساس آن نرخ مالیات سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در آمریکا از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت. اقتصاددان‌ها معتقدند این سیاست ترامپ چند تریلیون دلار به کسری بودجه این کشور در دهه‌های آینده اضافه خواهد کرد؛ اما منوخین گفته است این طرح، از طریق «افزایش رشد اقتصادی، کاهش و بستن راه‌های گریز مالیاتی» از پس هزینه‌های خودش برخواهد آمد.

همچنین ببینید

ارزآوری ۲ میلیارد دلاری با بهره‌برداری رسمی از ۴ طرح پتروشیمی

امروز با حضور رئیس‌جمهوری، ۴ طرح پتروشیمی با ارزآوری سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار به ...