تجارت

گزارشات معدن

رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد؛ اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حال حاضر امور مربوط به اعزام رایزنان بازرگانی کشورهای چین، ارمنستان، عمان، جمهوری آذربایجان و روسیه انجام شده است.

ادامه نوشته »

معاون گمرک خبر داد؛ ۵ مصوبه حمایتی تولید/ از واردات با ارز متقاضی تا ترخیص ٩٠ درصدی

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که مطابق مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در راستای پشتیبانی از تولید، ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کد رهگیری بانک ترخیص می‌شود.

ادامه نوشته »

معاون وزیر صمت: می توانیم تا ۲۷ میلیارد دلار به چین صادرات داشته باشیم

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: پارسال حدود ۹ میلیارد دلار صادرات به چین داشتیم که با توجه به ظرفیت‌های موجود این میزان تا سه برابر یعنی ۲۷ میلیارد دلار قابل افزایش است.

ادامه نوشته »

سند همکاری ایران و چین بیشتر شامل خواسته‌های ایران است

مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: سند همکاری‌های راهبردی ایران و چین بیشتر شامل خواسته‌های ماست که اگر در اقتصاد ما محقق شود آثار مثبت اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.

ادامه نوشته »

ستاری بر توسعه همکاری‌های فناورانه ایران و سوریه تاکید کرد

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با وزیر صنعت این کشور با اشاره به ظرفیت‌های زیست بوم فناوری و نوآوری کشورمان، بر توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های فناورانه دو کشور ایران و سوریه تاکید کرد.

ادامه نوشته »

سخنگوی گمرک خبر داد؛ تجارت ۶.۷ میلیارد دلاری کشور در دی ماه

سخنگوی گمرک گفت: کارنامه تجارت خارجی کشورمان در دی ماه، ۶ میلیارد و ۷۳۲ میلیون دلار بود که سهم صادرات، دو میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلار و سهم واردات سه میلیارد و ۷۸۱ میلیون دلار بوده است.

ادامه نوشته »