خانه > دسته‌بندی نشده > ساخت قطعات کیفی خودرو از اولویتهای صنعت کشور است

ساخت قطعات کیفی خودرو از اولویتهای صنعت کشور است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : ساخت قطعات خودرو با کیفیت بسیار بالا از اولویتهای صنعت کشور است.

 

به گزارش “شاتا” مهندس محمد رضا نعمت زاده در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات ، لوازم و مجموعه های خودرو و یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو افزود : هدف ما افزایش تولید خودرو و صادرات خودروهای کیفی  است .

وی با تاکید بر تعامل  صنعت کشور با کشورهای خارجی افزود : می توان با تعامل  کار را پیش برد و در موارد کمبود باید از خارجی ها کمک گرفت و در آنجا که توان داریم در بخش صادرات نقش بیشتری داشته باشیم.
نعمت زاده  با بیان اینکه حد اکثر توان را در بخش طراحی ،  تحقیق و توسعه و ساخت قطعات به کار می گیریم تصریح کرد :  متاسفانه از این جهت در گذشته عقب مانده ایم اما با فعال شدن واحدهای مهندسی ، طراحی و آزمایشگاهها هم قطعات کیفی تر خواهد شد و هم جایگزین قطعات وارداتی می شود.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت  افزود : تورم ۴۰ درصددی گذشته و زیر ۲۰ درصدی فعلی به معنای گران شدن عوامل تولید است و طبیعی است که همه سازندگان خودشان را با این شرایط تطبیق دهند و باید همانطور که خودشان را سرپا نگه می دارند حال مصرف کننده را نیز رعایت کنند.
وی با اشاره به عوامل افزایش قیمت خودرو گفت : تورم ، تغیر کیفیت و شرایط خودرو از یورو ۲ به یورو ۴ ، اجبار به نصب دو ایر بگ و نیز افزایش ارزش افزوده از سوی مجلس و دولت و افزایش ۲۵ درصدی بیمه شخص ثالث در افزایش قیمت خودرو موثر بوده است.
نعمت زاده  ادامه داد: اما خودرو سازان ما با افزایش تولید سعی در کاهش قیمت تمام شده دارند.
 به گفته وی تولید ۸ ماهه خودرو طی سال جاری  افزایش ۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.
مهندس نعمت زاده اضافه کرد: تورم ، کمبود نقدینگی ، افزایش چند برابری نرخ ارز و ..  باعث ایجاد مشکلاتی برای صنعت و تولید کشور شده است بنابر این از سیستم بانکی تقاضای یاری بیشتری داریم تا این مشکلات را به پای صنعتگران نگذارند.
وی تصریح کرد : بسیاری از صنایع ما در ظاهر خصوصی سازی شده اند و در واقع بابت رد دیون به  دستگاه مقابل واگذار شده است و این باعث می شود که دستگاهی که صنعت را در اختیار گرفته قدر و ارزش آن را نداند.
مهندس نعمت زاده اظهار کرد : با راه اندازی تولید ، خدمات ، اشتغال و گردش نقدینگی فعال می شود و درآمد سرانه بالا می رود.
به گفته وی آمار تولیدات بخش صنعت کشور در سال جاری حاکی از روند رو به رشد و حتی در برخی موارد بالای ۱۰۰ درصدی است به گونه ای که در خودرو ۷۰ درصد و در  فولاد ۱۰۰ درصد است.
در نهمین نمایشگاه بین المللی قطعات ، لوازم و مجموعه های خودرو حدود  ۵۲۰ میهمان خارجی ، ۱۸۰ شرکت خودروساز و قطعه ساز از ۳۰ کشور دنیا  و ۱۸ سفیر حضور دارند.
  همچنین  یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو پذیرای ۳۰۰ شرکت داخلی و ۱۰۰ شرکت خارجی است.
این دو نمایشگاه از ۷ تا ۱۰ آذر ماه جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است.

 

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...