خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

در همایش اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛ بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری صادرات به همسایگان

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: بر اساس پژوهش های ما کشورهای همسایه تا ۱۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات دارند که می توانیم ۲۰ درصد این بازار را در اختیار بگیریم.

ادامه نوشته »

در پاییز امسال؛ تورم نقطه به نقطه تولید کننده صنعتی به ۷۷ درصد رسید

مرکز آمار اعلام کرد: میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل پاییز ١٣٩٨، ٧٧.٣ درصد افزایش یافت.

ادامه نوشته »

انرژی‌های تجدیدپذیر اولویت تازه بودجه ۱۴۰۰

 تولید و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در بودجه ۱۴۰۰ جدی‌تر پیگیری خواهد شد. مدیرکل دفتر بودجه، تسهیل سرمایه‌گذاری و تجهیز منابع مالی ساتبا از اختصاص ردیف در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به‌عنوان یک روش جدید تامین منابع مالی توسعه طرح‌های تجدیدپذیر در کشور خبر داد.

ادامه نوشته »

معاون وزیر صمت خبر داد: صدور مجوز پذیرش سهام و یا انتشار اوراق برای ۸۰ شرکت در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: تاکنون ۸۰ شرکت تأییدیه هیات پذیرش و مجوز سازمان بورس را برای تامین مالی در بازار سرمایه از طریق عرضه سهام و یا انتشار اوراق بدهی دریافت کردند.

ادامه نوشته »

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اعلام‌کرد: آمادگی ۳۷۵ واحد تولیدی برای تامین مالی بازار سرمایه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون ۳۷۵ واحد صنعتی و معدنی آمادگی خود را برای تامین مالی از راه حضور در بازار سرمایه یا انتشار اوراق اعلام کردند.

ادامه نوشته »

بانک جهانی برای سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد کمک صنعت به رونق اقتصاد ایران

 ایران سال آینده وارد دوره رشد مثبت اقتصادی خواهد شد. بانک جهانی در گزارشی ضمن پیش‌بینی رشد یک تا ۱/ ۲ درصدی برای اقتصاد ایران طی سال ۱۴۰۰ اعلام کرد این موضوع حتی به فرض ایجاد شرایطی سخت و عدم تحقق سناریوهای امیدوارانه رخ خواهد داد. گزارش تازه این نهاد ...

ادامه نوشته »

گروه مشاوره «بوستون» الگوی کار مدیران در عصر کرونا را بررسی کرد: دورنمای بازار کار جهان

بازار کار جهان با وجود شیوع کرونا چه آینده‌ای در پیش‌رو دارد؟ ارزیابی‌های «گروه مشاوره بوستون» نشان می‌دهد آینده بازار کار دربرگیرنده فرصت‌ها و ریسک‌هایی اغلب با ابعادی یکسان خواهد بود و به همین دلیل بنگاه‌ها باید مدل‌هایی را طراحی کنند که میان فرصت‌ها و تهدیدها تعادل ایجاد کنند. طبق ...

ادامه نوشته »