خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

جزییات نشست قاسمی با مدیران بخش مسکن

وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم که ماموریت ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را بر عهده گرفته نشستی با معاونان حوزه مسکن برگزار کرد که بررسی راهکارهای دستیابی به هدف ساخت یک میلیون مسکن از محورهای این جلسه بوده است.

ادامه نوشته »

بیش از ۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

در دو ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، ‌صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، ‌ بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت شده که ۷۳.۷ درصد معادل ۲۰۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف ...

ادامه نوشته »

صدمات جبران ناپذیر قطعی برق صنایع معدنی برای کشور

 به نقل از وزارت صمت، محمد سپهر، مدیر روابط عمومی ایمیدرو پیرامون قطعی برق صنایع معدنی در یادداشتی، نوشت: تردیدی نیست که هرگاه موازنه عرضه و تقاضا به هم بریزد و عرضه از دسترس خارج شود، نهایتاً تقاضا با مشکلات عدیده روبرو خواهد شد که تبعات آن تا حد زیادی ...

ادامه نوشته »

پرداخت حدود ۱۰۰هزار میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال تا پایان خرداد

آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد از آغاز اجرای برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) تا پایان خردادماه امسال بیش از ۹۹ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

ادامه نوشته »

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران؛ اختلاف ۱۱ درصدی نرخ ارز نیمایی و بازار رانت ایجاد کرده است

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: اختلاف ۱۱ درصدی میان ارز نیمایی و ارز واقعی موجب انحراف و رانت است و مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان واقعی ایجاد می‌کند.

ادامه نوشته »