خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی: اضافه برداشت ۵٠هزار میلیارد تومانی بانکها از بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اضافه برداشت بانکها به ۵٠هزار میلیارد تومان رسید، وضعیت ذخایر اسکناس ارز را مطلوب عنوان کرد و گفت: ابرتورم نخواهیم داشت.

ادامه نوشته »

سه اولویت تزریق پول به صنعت

 کروکی تزریق پول به واحدهای تولیدی مشخص شد. آدرس جدید تخصیص تسهیلات تولید نشان می‌دهد بنگاه‌هایی که در زنجیره تولید جانمایی شده‌اند، اشتغال‌زایی بالایی دارند یا صادرات‌محور هستند باید در اولویت نخست سیاست‌گذار پولی قرار گیرند. در این میان اما واحدهایی که محصولات آنها بازاری برای فروش ندارد از دایره ...

ادامه نوشته »

توسط سازمان امور مالیاتی؛ بخشنامه معافیت مالیات شرکت‌های تولید نرم‌افزار ابلاغ شد

فهرست اطلاعات واحدهای تولید فناوری اطلاعات جهت بهره مندی از معافیت مالیات بر درآمد سال ۱۳۹۶ طی بخشنامه معاونت مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ شد.

ادامه نوشته »

نگاهی به لایحه بودجه ۹۸

فرهاد احتشام زادرئیس فدراسیون وارداتلایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۸ از سوی دولت در حالی تقدیم مجلس شده است، که چند ماه از تحریم‌های نهایی سررسید شده آمریکا در برابر کشورمان گذشته است. اکنون تا حدی نتایج تحریم‌ها و رفتارهای سایر کشورهای جهان در این خصوص ملموس تر شده است.

ادامه نوشته »

معاون ارزی بانک مرکزی اعلام کرد: صرافی‌های بانکی در حوزه مدیریت بازار ارز فعالانه‌تر عمل کنند

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به تصویب راه‌اندازی بازار متشکل ارزی گفت: معاملات ارزی در این بازار، فعلا به صورت نقدی انجام می‌شود.

ادامه نوشته »

دستورالعمل جدید ثبت اطلاعات صادرکنندگان برای بازگشت ارز صادر شد

 بانک توسعه صادرات با توجه به بخشنامه بانک مرکزی درباره چارچوب الزام های برگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادر کنندگان، دستورالعمل شیوه ثبت اطلاعات در سامانه های «تامین ارز» و «جامع تجارت» را اعلام کرد.

ادامه نوشته »