خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات اشخاص حقوقی وصاحبان املاک اجاری

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان شهریورماه فرصت دارند، اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم کنند.

ادامه نوشته »

اثر موج دوم کرونا بر بازار نفت

تداوم کاهش ۷/ ۹ میلیون بشکه‌ای نفت در جولای (که طبق توافق باید در ژوئن به محدوده هفت میلیون بشکه در روز وارد می‌شد) از سوی اوپک و متحدانش کمک زیادی به نفت کرد تا قیمت‌ها از سطوح زیر صفر در آوریل بازگردند.

ادامه نوشته »

مدل چینی تعادل ارز و تقویت بنگاه‌ها

شوک‌های ارزی چه تاثیری بر اقتصاد بنگاه‌های تولیدی دارد و نوسان‌های پی در پی در بازار ارز، بنگاه‌های تولیدی را با چه چالش‌هایی مواجه می‌کند؟ به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، شوک‌های ارزی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دارای اثرات مثبت و منفی است و یکی از اثرات مهم آن را می‌توان بر ...

ادامه نوشته »

مقام مسوول وزارت صنعت: تولیدکنندگان، فرصت تسویه بدهی تسهیلات ارزی را از دست ندهند

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌­های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای مهرماه بدهی تسهیلات حساب ذخیره ارزی، مشمول بازپرداخت مطابق مفاد قرارداد اولیه با بانک عامل می‌شوند و واحدهای تولید این فرصت را از دست ندهند.

ادامه نوشته »

معرفی برندگان و بازندگان اصلی بورس تهران در اولین ماه تابستان+جدول

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

در ماهی که گذشت ۲۷۸ بنگاه بورس توانستند بازده بالاتر از تورم ماهانه از آن سهامداران خود کنند و با کسر تورم ۴/ ۶ درصدی تیرماه، با رشدی بین ۲/ ۰ درصد تا ۱۷۴ درصد همراه شدند.

ادامه نوشته »