خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

شرکت دانش‌بنیان اصلاح نژاد دام در فیروزکوه با حضور جهانگیری افتتاح شد

شرکت دام گستر پیشگام (دانش‌بنیان) به عنوان مرکز اصلاح نژاد دام سبک با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان روز سه‌شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

ادامه نوشته »

امروز آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده است

سازمان امور مالیاتی اعلام کرده که امروز دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره تابستان ۹۸ و نیز پرداخت مالیات و عوارض متعلقه بوده و این فرصت تمدید نمی‌شود.

ادامه نوشته »

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور: لایحه بودجه ۱۵ آذر به مجلس می‌‌رود/ جایگزین نفت در بودجه۹۹ معرفی شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه لایجه بودجه سال ۱۳۹۹ روز ۱۵ آذر به مجلس شورای اسلامی ارایه می‌شود، گفت: یارانه پنهان انرژی و درآمدهای جدید مالیاتی و دارایی‌های دولت جایگزین‌های منابع نفتی در بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور خواهد شد.

ادامه نوشته »

پیش‌بینی‌پذیر شدن متغیرهای کلیدی اقتصادی با مشارکت فعالان اقتصادی/ شرایط بسیار سختی در سیاست‌گذاری اقتصادی داشته‌ایم

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پیش بینی پذیر بودن متغیرهای کلیدی اقتصادی را بیشتر کند.این سیاست «راهنمایی پیشران» نامیده می شود.

ادامه نوشته »

جزئیات طرح‌های جدید مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی نشان داد: چرخش دوباره پول خارجی در صنعت

پس از یک ماه توقف ورود پول خارجی به طرح‌های صنعتی این چرخه مجددا فعال شد. براساس داده‌های اعلام شده تا میانه تابستان سال‌جاری در مجموع اجرای ۳۷ طرح با پول خارجی از سوی هیات سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده بود؛ این در حالی است که در اولین ماه تابستان سال‌جاری ...

ادامه نوشته »

اشراف کامل بر فعالیت‌های اقتصادی مودیان/ فرار مالیاتی جرم است

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: با توجه به اشراف کامل سازمان بر فعالیت های اقتصادی مودیان انتظار نهایت همکاری را داریم.

ادامه نوشته »

غنیمت تولید از جهش ارزی

جهش نرخ ارز موجب شده تقاضا، برخی کالاهای مصرفی وارداتی را کنار گذاشته و کالاهای داخلی را جایگزین کند. رفتاری که می‌تواند برای تولید داخل غنیمت باشد. بررسی میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد میزان تمایل مصرف‌کنندگان به خرید کالاهای وارداتی در بازار کم شده و به‌واسطه افزایش قیمت آنها، کالاهای ایرانی ...

ادامه نوشته »