خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

158 طرح 5 میلیارد دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی گرفتند

 بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۶ نشان می دهد که ۱۵۸ طرح در مجموع پنج میلیارد دلار تسهیلات دریافت کردند که از نظر تعداد بخش صنعت و معدن با ۶۸ طرح در رتبه نخست قرار دارد.

ادامه نوشته »

تعریف بسته جدید فاینانس بین ایران و چین

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ۵میلیارد دلار از فاینانس ۲۰ میلیارد دلاری ایران و چین در بخش معدن و صنایع معدنی ایران صرف شده است،از تعریف بسته جدید فاینانس بین ایران و چین خبرداد.

ادامه نوشته »

الزام دلاری برای فرش و زعفران!

دستورالعمل ارزی دوم اردیبهشت‌ امسال از سوی معاون اول رییس جمهور تحت یک ابلاغیه ارائه شد. در این ابلاغیه به مواردی اشاره شده بود که برخی از این موارد نیازمند آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی بعدی بود که هنوز این دستورالعمل در مورد صادرات مشخص نشده است.

ادامه نوشته »

دولت ارز لازم برای خرید اعتباری را پیش بینی نکرده است

محمد رضا نجفی منش

رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران گفت: بازرگانان ایرانی که از طرف خارجی با اعتبار کالا خریداری کرده اند در زمینه تهیه ارز مورد نیاز و پرداخت اعتبار دریافتی در موعد مقرر دچار ...

ادامه نوشته »

دنیا بدون دونالد ترامپ در برجام هم رو به جلو می‌رود

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با تاکید بر اینکه اروپا نمی‌تواند ایران را در مناسبات تجاری کنونی خود نادیده بگیرد، تاکید کرد: وضعیت مالی کشور خوب است و نگرانی بابت ذخایر ارزی وجود ندارد.

ادامه نوشته »