خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

سرمایه‌گذاری ۲۶۵ هزار میلیارد ریالی ایدرو در مناطق محروم

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: سرمایه‌گذاری ریالی و ارزی برآورد شده برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای مصوب ایدرو در مناطق محروم کشور بیش از ۲۶۵ هزار میلیارد ریال با پیش‌بینی اشتغال مستقیم ۱۱ هزار نفر است.

ادامه نوشته »

رئیس کل بانک مرکزی: نرخ‌های بازار، ارزش ذاتی دلار نیست

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ‌های کنونی در بازار ارز، ارزش ذاتی دلار نیست، گفت: نرخ خرید و فروش اعلامی صرافی‌های منتخب بازار نیز، برای جلوگیری از سفته بازی و آربیتراژ است.

ادامه نوشته »

کارنامه ETF چهل روز پس از پذیره‌نویسی؛ از رشد ۱۰۱ درصدی سهام بانک تجارت تا رشد ۳۲درصدی بیمه اتکایی امین

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

راساس بررسی‌های آماری یونیت‌های صندوق دارا یکم(ETF) از روز پذیره نویسی تاکنون رشد یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومانی ارزش دارایی‌شان را تجربه کرده‌اند.

ادامه نوشته »

همتی: بانک‌ها نباید باعث تعطیلی واحدهای تولیدی شوند

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی درباره مساعدت در امهال بدهی واحدهای تولیدی تاکید کرد: نظر قوه‌قضاییه درباره وصول مطالبات بانک‌ها مورد حمایت بانک مرکزی است اما این مسئله نباید منجر به تعطیلی حتی یک واحد تولیدی شود.

ادامه نوشته »

رئیس کل سازمان امور مالیاتی ابلاغ کرد: نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۹۸

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعملی، نحوه اعمال معافیت مالیاتی صادرکنندگان و استرداد مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی آنها در عملکرد سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.

ادامه نوشته »

معاون وزارت صنعت مطرح کرد: ورود ۱۰۰ شرکت تولیدی به بورس تا پایان امسال

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق خواهد داشت و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.

ادامه نوشته »

همه اتفاقات تالار بورس پایتخت در روز اول آزادسازی سهام عدالت

آزادسازی سهام عدالت سرانجام پس از گذشت بیش از یک دهه انتظار، وارد فاز اجرایی شد.به‌طوری‌که از روز گذشته (۱۰خردادماه) مشمولانی که روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، مجاز شدند با مراجعه به بانک‌ها و تکمیل فرم‌های مربوطه تا ۳۰درصد از سهامشان را بفروشند.

ادامه نوشته »