خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ به ۵ سال خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه اجرای فرمان مقام معظم رهبری در زمینه رونق تولید را فراهم ...

ادامه نوشته »

مهمترین مولفه برای عبور از تحریم حفظ تولید داخلی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این وزارت خانه با راه‌اندازی سامانه «نیاز» در هفته اخیر و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به دنبال استفاده از توان داخلی است، گفت: مهمترین مولفه برای عبور از تحریم حفظ تولید داخلی است.

ادامه نوشته »

جنوب غربی روسیه، بازاری بزرگ برای صادرکنندگان ایرانی است

یک برگزارکننده نمایشگاه های بین المللی گفت: جنوب غرب روسیه با دربرگیری ۱۴ استان و جمعیت بیش از ۲۰ میلیون نفری، بازار بزرگی است که فعالان اقتصادی ایرانی می توانند برای حضور در آن برنامه ریزی کنند؛ بازاری که کمتر مورد توجه ترک ها و چینی ها قرار گرفته است.

ادامه نوشته »

بیش از ۵۰ درصد مشکلات واحدهای تولیدی مسائل پولی و بانکی است

وزیر صنعت با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مشکلات واحدهای تولیدی در ستاد رفع موانع تولید مربوط به مسائل پولی و بانکی است، گفت: ۷ درصد مشکلات، مالیاتی و ۷ درصد نیز به تامین اجتماعی مربوط می شود.

ادامه نوشته »

رشد 26 درصدی پرداخت وام بانکی به بخش های اقتصادی

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پارسال بانک‌ها ۷۷۳۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداختند که در مقایسه با سال ۹۶، حدود ۲۶ درصد افزایش یافت.

ادامه نوشته »

راهکار نفوذ به بازارهای جهانی در تحریم

سرپرست سازمان توسعه با تاکید بر تشکیل ستاد جنگ اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها گفت: برای توسعه صادرات به ارتشی بزرگ و قدرتمند از صادرکنندگان برای نفوذ به بازارهای جهانی نیازمندیم. محمدرضا مودودی در پاسخ به این سوال که برای توسعه تجارت خارجی کشور چه باید کرد، گفت: مهم‌ترین نکته ...

ادامه نوشته »