خانه > اخبار > اخبار خانه

اخبار خانه

رئیس هیئت امنای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران و خزانه دار خانه صنعت و معدن استان تهران: ارز ۴۲۰۰ تومانی از عوامل دلالی و رانت در صنعت است

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص ردپای دلال ها و واسطه ها در کمبود مواد اولیه تولیدی در کشور با مهندس سید علی صدری رئیس هیئت امنای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران و مهندس محمد رضا فریوری کارشناس ارشد صنعت لوازم خانگی به صورت تلفنی ...

ادامه نوشته »

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران: حمایتگری دولت بیشتر شود

تحریم‌های جدید تا حدودی جنبه روانی دارد چراکه صنعت نساجی قابل مقایسه با صنایع دیگر مانند خودروسازی و فولاد و پتروشیمی نیست و واحدهای صنعتی خیلی بزرگی ندارد که قابل رصد شدن باشد.

ادامه نوشته »

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران: تولید موتورهای یورو ۵ بدون ارتقای استاندارد سوخت عقیم می‌ماند

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: هرچند توانایی ارتقای استاندارد موتورهای خودروها به یورو ۵ نزد قطعه‌سازان ایرانی وجود دارد، اما این طرح بدون ارتقای استاندارد آلایندگی سوخت عقیم می‌ماند.

ادامه نوشته »

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران:کارنامه یکماهه تجارت ترجیحی با اتحادیه اوراسیا

بدون شک بسط و توسعه مبادلات تجاری با کشورهای منطقه و علی الخصوص همسایگان دارای منافع بیشماری برای اقتصاد کشور بوده و نزدیکترین و اسانترین راه برای تامین کالاهای مورد نیاز و همچنین صدور اقلام مازاد و کسب منابع ارزی میباشد ، آنهم در شرایطی که اقتصاد کشور با تحریم ...

ادامه نوشته »

راه فساد در خرید گندم بسته شد

با پیگیری‌های ایسنا که استاندارد شدن الک مورد استفاده در فرایند خرید تضمینی گندم را به دنبال داشت، انتظار می‌رود دیگر شاهد خرید ضایعاتی همچون شن، سنگ و خاک همراه گندم نباشیم؛ به این ترتیب راه فساد در خرید گندم بسته شد.

ادامه نوشته »

پاسخ اسحاق جهانگیری به نامه رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران در خصوص ” درخواست تامین اعتبار مورد نیاز به منظور اجرای زیرساختهای اولیه در شهرکهای صنعتی استان تهران”

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران، اواخر مردادماه امسال رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستارتامین اعتبار مورد نیاز به منظور اجرای زیرساختهای اولیه در شهرکهای صنعتی استان تهران شده بود.

ادامه نوشته »

عضو هییت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران: پارچه جین باکیفیت ایرانی با نام برند خارجی عرضه می‌شود

عضو جامعه متخصصان نساجی ایران گفت: یکی از دلایلی که پارچه جین باکیفیت ایرانی با نام و برند خارجی تولید و عرضه می‌شود، توسعه نیافتن برند تولید پوشاک جین در کشور است.

ادامه نوشته »

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران:ممنوعیت واردات، فرصتی برای بازگشت صنعت نساجی کشور

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران گفت: این روزها ممنوعیت واردات بخشی از محصولات صنعت نساجی، موقعیت خوبی برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد کرده تا با بهبود شرایط کیفی و کمی تولیدات خود، سهم بیشتری از بازار داخل را در اختیار بگیرند.

ادامه نوشته »

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران:ممنوعیت واردات موجب افزایش بهروری می‌شود/ منابع ارزی کشور نباید صرف واردات شود

سید محمدرضا مرتضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره مدیریت واردات اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع ارزی کشور محدود است و اشتغال نیز از دغدغه‌های کشور به شمار می‌رود به منظور مدیریت منابع ارزی و توجه ویژه به اشتغال، باید به جای واردات کالا‌های نامرغوب خارجی اقدام به ...

ادامه نوشته »