خانه > صنعت

صنعت

آذر, ۱۳۹۷

آبان, ۱۳۹۷

شهریور, ۱۳۹۷

 • ۲۴ شهریور

  عرضه بورسی محصولات آهنی، از سوءاستفاده صادراتی کاست

  رییس اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد گفت: الزام تولیدکنندگان به عرضه سه چهارم کالاهای ساخته شده از آهن در بورس، امکان سوء استفاده صادراتی را به حداقل رسانده است.

 • ۱۲ شهریور

  فرمان سوم تنظیم بازار

   فاز سوم مبارزه با احتکار و اختفا در کشور استارت زده شد. سیاست‌گذاران و متولیان دولتی در سومین گام برخورد با محتکران، ایجاد «شبکه‌ مطمئن توزیع کالاهای هدف» را در دستور کار قرار داده‌اند که براساس سازوکار این شبکه بیشترین اولویت به چهار گروه کالایی «کاغذ چاپ»، «یخچال»، «برنج وارداتی» ...

 • ۱۰ شهریور

  تحلیلی از وضعیت کسب وکار کشور

  شاید تاکنون جوی چنین ناپایدار و بی‌ثبات حتی در دولت نهم و دهم هم بر کشور حاکم نشده بود؛ به خصوص اینکه یکی از متغیرهایی که اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده مشخص نبودن رویکرد دولت روحانی است.

مرداد, ۱۳۹۷

تیر, ۱۳۹۷

 • ۲۷ تیر

  ایجاد 360 هزار شغل با رشد 45 برابری سرانه پوشاک

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون سرانه مصرف پوشاک کشور فقط ۸۹ سنت است که اگر بتوانیم مطابق برنامه ریزی ها آن را به ۴۰ دلار افزایش دهیم، ۳۶۰ هزار شغل جدید ایجاد می شود.

اردیبهشت, ۱۳۹۷

 • ۱۶ اردیبهشت

  توسعه داخلی سازی، صادرات محور و رونق قطعه سازی خودرو در پسابرجام

  صنعت خودروسازی کشور با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جان تازه ای گرفته و با قراردادهای جدید پسابرجامی که توسعه داخلی سازی، صادرات محوری و رونق صنعت قطعه سازی در آنها گنجانده شده، شاهد حضور خودروهای جدید در سطح خیابان ها و جاده ها و تغییر تدریجی چهره ...

بهمن, ۱۳۹۶

 • ۲۸ بهمن

  تولید خودرو در ایران با افزایش عمق داخلی‌سازی رقابتی می‌شود

  قائم مقام منطقه خاورمیانه و آفریقا گروه خودروسازی پژو- سیتروئن- دی اس (PSA) گفت: تولیدات این شرکت در ایران فقط در صورت افزایش درصد داخلی سازی، رقابتی می‌شود، اما اگر بخواهیم فقط مونتاژ قطعات و واردات را در دستور کار قرار دهیم، ایران جای رقابت نیست.

دی, ۱۳۹۶