خانه > اخبار > معدن

معدن

خرداد, ۱۳۹۷

 • ۲۳ خرداد

  بازوی پژوهشی مجلس بررسی کرد نقصان نسخه اولیه توسعه معدن

   پیش‌نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی تا افق ۱۴۰۰ چه نقصان‌هایی دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد نبود استراتژی جامع در بخش معدن و صنایع معدنی و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای و غیرکارشناسی در دوره‌های مختلف موجب توسعه غیرمتوازن و بعضا رکود در این بخش شده است. در این میان اقدام وزارت صنعت، ...

 • ۲۳ خرداد

  اقتصاد معدنی در سمنان ظرفیتی که شکوفا نشد

  سهم بخش معادن سمنان با وجود در اختیارداشتن بیش از ۱۰ درصد کل معادن کشور در رونق اقتصادی و طرحهای توسعه ای استان مطلوب نیست که نیاز است برای شکوفایی این ظرفیت ویژه، برنامه ریزی اصولی و سرمایه گذاری همه جانبه ای صورت گیرد.

 • ۲۱ خرداد

  زنجیره صنایع معدنی تکمیل می‌شود

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ظرفیت خوب معدنی در مناطق مختلف، گفت: طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی سال جاری در کشور اجرا می شود.

 • ۱۹ خرداد

  دستیابی به توسعه اقتصادی از راه تقویت معادن

   دستیابی هر کشوری به توسعه اقتصادی ارتباط مستقیمی با بخش معدن و صنایع معدنی دارد و ایران به عنوان کشور برخوردار از این ظرفیت ها، در صورت توجه و مدیریت صحیح این حوزه می تواند به شکوفایی اقتصادی دست یابد.

 • ۱۹ خرداد

  معدن جایگزین مناسب برای درآمدهای نفتی/آثار نامطلوب تصمیمات دولت

  رئیس خانه معدن با انتقاد از تصمیم دولت مبنی بر اختصاص یک درصد از درآمد فروش در معادن به دولت گفت:اگر امسال در عرضه نفت تغییراتی حاصل شود،بخش معدن جایگزین مطمئنی برای درآمدهای نفتی خواهد بود.

 • ۱۳ خرداد

  برخی مواد خام معدنی مشمول وضع عوارض صادراتی شد

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: شورای اقتصاد با وضع عوارض بر صادرات برخی مواد خام معدنی موافقت کرد.

 • ۱۲ خرداد

  چین گزینه ایران برای صادرات محصولات معدنی است

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چین با دارا بودن سهم ۵۰ درصدی در تولید و تجارت محصولات معدنی جهان، گزینه مناسبی برای جایگزینی شرکت های بدعهد برجامی و صادرات مواد معدنی ایران است.

 • ۱۰ خرداد

  98 درصد معادن کشور در اختیار بخش خصوصی است

  رئیس خانه معدن ایران گفت: حدود پنج هزار معدن فعال در کشور وجود دارد که ۹۸ درصد آنها در اختیار بخش خصوصی است.

 • ۲ خرداد

  انتخاب صنعتگر و معدنکار نمونه استان تهران

  به اطلاع کلیه بنگاههای صنعتی و معدنی استان تهران می رساند : در راستای ارج نهادن به تلاشهای قابل تقدیر فعالان عرصه صنعت و معدن درنظر است نسبت به شناسایی الگوهای موفق در عرصه صنعت و معدن و معرفی آنان بعنوان صنعتگر نمونه، بهره بردار نمونه معدن روباز و زیر ...

 • ۱ خرداد

  شرکت های اروپایی به دنبال حضور در بخش معدن ایران هستند

  کارشناس ارشد بین الملل در حوزه معدن و فولاد و مشاور پروژه های چرخه فولاد کشور گفت: شرکت های اروپایی فعال در عرصه معدن و صنایع معدنی به دنبال راهی برای دور زدن تحریم های یکجانبه آمریکا بوده و تلاش می کنند با استفاده از قانون انسداد در ایران باقی ...