خانه > اخبار > معدن

معدن

آبان, ۱۳۹۷

 • ۲۸ آبان

  معدن مقابل شدیدترین تحریمها تاب‌آور است/هشت طرح فولادی بلاتکلیف

  معاون وزیر صنعت خواستار اجرای نقشه راه معدن شد و با اشاره به اینکه معدن در شدیدترین تحریم ها تاب آور است، گفت: هشت طرح فولادی هنوز تعیین تکلیف نشده است.

 • ۲۶ آبان

  31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد

  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان ۳۱ درصد ذخیره طلای کشور را دارد، گفت: با این آمار آذربایجان غربی به عنوان قطب نخست طلای ایران شناخته شده است.

 • ۲۲ آبان

  پاکسازی بخش معدن از قوانین مازاد

   تنقیح قوانین و مقررات به‌عنوان یک اقدام بنیادین در عرصه قانون‌گذاری محسوب می‌شود که موجب پالایش آنها شده و از بروز تناقض هنگام اجرا جلوگیری می‌کند و با توجه به اینکه به گفته کارشناسان، ایران با پدیده انباشت قوانین روبه‌رو است تنقیح قوانین موضوعی اساسی برای کشور به شمار می‌رود.

 • ۲۰ آبان

  وزیر صنعت: امروز بهترین فرصت برای انقلاب معدنی است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به شرایط کشور، امروز بهترین فرصت برای انقلاب معدنی است و در این چارچوب اتاق فکر معدن و صنایع معدنی راه اندازی می شود.

 • ۱۳ آبان

  منتظر جهش صادراتی بخش معدن باشید

   وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران کانمین ٢۰١٨ گفت: بخش معدن در حوزه صادرات منتظر جهش باشد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، رضا رحمانی در این مراسم درباره تاثیر تحریم‌ها بر بخش معدن تصریح کرد: نه تنها اثری از تحریم‌ها در این نمایشگاه نمی‌بینم، بلکه شاهد انگیزه بیشتری ...

 • ۱۲ آبان

  مقام وزارت صنعت: اطلاعات سامانه کاداستر معادن در دسترس است

  مدیرکل دفتر امور اکتشاف معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کاداستر معادن سامانه ای برخط است که اطلاعات آن در هر لحظه از شبانه روز قابل رویت بوده و هیچ چیز غیرشفافی در آن وجود ندارد.

 • ۷ آبان

  صدور 597 فقره پروانه اکتشاف معدن در 7 ماه امسال

  مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت به ثبت همه آمارهای مربوط به اکتشاف معدنی در سامانه کاداستر اشاره کرد و گفت:‌ ۲۱ هزار و ۵۰۷ درخواست فعال اکتشافی تا پایان مهرماه به ثبت رسید و شمار پروانه‌های اکتشافی صادر شده نیز ۵۹۷ فقره بود.

مهر, ۱۳۹۷