خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > معدن

معدن

آذر, ۱۳۹۶

 • ۳ آذر

  ایران با ۱۴۰۰ میلیارد دلار سرمایه معدنی چه می‌کند؟

  با توجه به برآوردهایی که از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران صورت گرفته است، پیش بینی می‌شود سرمایه‌های معدنی ایران بتواند تا ۱۴۰۰ میلیارد دلار ارتقاء پیدا کند، اما ابهام جدی این است که چگونه قرار است این سرمایه بزرگ ملی استفاده شود.

آبان, ۱۳۹۶

 • ۲۷ آبان

  آغاز بازسازی زیرساخت‌های مناطق معدنی با حقوق دولتی

  بعد از این که چهار سال از تصویب طرح بازسازی زیرساخت های مناطق معدنی می گذرد، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از آغاز این طرح خبر داد.

 • ۲۳ آبان

  ثبت رکورد استخراج 105 هزار تنی در معدن انگوران/ تاکید بر سیاست برون سپاری دولت در بخش معدن

  رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با تاکید بر سیاست برون سپاری دولت در بخش معدن از رکورد استخراج ۱۰۵ هزار تن ماده معدنی در سال ۹۶ خبر داد.

 • ۲۱ آبان

  سیاست‌های معدنی دولت دوازدهم

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشستی با فعالان معدنی بخش‌خصوصی، سیاست‌های معدنی دولت دوازدهم را تشریح کرد. به‌گفته محمد شریعتمداری «طراحی نقشه راه»، «توسعه ارتباطات بین‌المللی»، «جذب سرمایه‌گذاری خارجی»، «بهره‌گیری از تکنولوژی» و «سپردن کار به خصوصی‌ها و نترسیدن از توانمندسازی آنان» از اهم سیاست‌های معدنی دولت تدبیر و ...

 • ۲۰ آبان

  توافق‌های معدنی با چهار کشور

  با رفع تحریم‌های بین‌المللی توسعه همکاری با تولیدکنندگان و معدنکاران خارجی به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و حال معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قراردادهایی با بانک‌های اروپایی و آسیایی به منظور جذب سرمایه‌گذاری در بخش معدن خبر داد.

 • ۱۷ آبان

  تاکید شریعتمداری برای تفویض اختیارات امور معادن به استان ها

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به مدیران محلی و واگذاری امور معادن به مردم، انجمن ها و تشکل های معدنی از اهداف این وزارتخانه است.

 • ۱۴ آبان

  وزارت کشور یار جدید معدنکاران

  همکاری خانه معدن ایران با وزارت کشور برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور از طریق تمرکز روی معادن کشور و راه‌اندازی۵۰۰ معدن که به دلایل مختلف فعالیت‌شان متوقف شده را می‌توان به فال نیک گرفت.

 • ۱۴ آبان

  چین از کره شمالی نمی‌گذرد

  چین به واردات از کره‌شمالی ادامه می‌دهد، این در حالی است که بنا بر آخرین تحریم‌های وضع شده از سوی شورای امنیت قرار بر قطع رابطه چین با این کشور به عنوان اصلی‌ترین شریک تجاری کره شمالی بود.

 • ۶ آبان

  رشد تولیدات معدنی خراسان رضوی در ۶ ماه نخست سال

  مقصد دومین سفر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی خراسان رضوی بود تا در جلسه‌ای مشترک به بررسی مشکلات و مسائل موجود در بخش معدن بپردازند. در این جلسه رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران حلقه گمشده مسائل موجود در بخش معدن را نبود ...

 • ۱ آبان

  افزایش ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی تهران

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از رشد ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی استان تهران در نیمه ماه نخست سال ۹۶ نسبت به مشابه سال قبل خبر داد. به‌گزارش «شاتا» محمدرضا مس‌فروش گفت: در ۶ ماه اول سال ۹۶ بیش از ۲۵۴ میلیون دلار صادرات در بخش صنایع ...