خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > معدن

معدن

تیر, ۱۳۹۶

خرداد, ۱۳۹۶

 • ۲۹ خرداد

  سامانه کنترل هوشمند چادرملو

  کنترل فرآیند تولید یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که شرکت‌های تولیدی برای بهبود خطوط تولید خود پیوسته انجام می‌دهند. این موضوع به آن دلیل اهمیت دارد که علاوه بر پیشگیری از حوادث ناگوار و ارتقای ایمنی، به‌دلیل نظارت مستمر و نظم بخشیدن به فرآیند عملیات استخراج، بهره‌وری و میزان تولید را ...

 • ۲۷ خرداد

  تولید مشترک ماشین الات معدنی بین ایران و بلاروس بررسی شد

  در مذاکرات سفیر ایران در مینسک و مدیرعامل شرکت ملی مس با وزیر صنایع بلاروس توسعه روابط در عرصه های مختلف معدنی از جمله تولید مشترک ماشین الات بررسی شد.

 • ۲۷ خرداد

  رشد صادرات صنایع معدنی در سال 95

  طبق تازه‌ترین تحلیل‌های آماری، وضعیت صادرات شاخص اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی طی ۱۲ ماه سال ۹۵ در قیاس با مدت مشابه سال پیش از آن با رشد ۵/ ۸ درصدی از لحاظ ارزشی و ۳/ ۳۹ درصدی از لحاظ وزنی همراه بوده است. در این میان کشورهای ...

 • ۲۶ خرداد

  حرکت ایمیدرو در مسیر سبز با مدیریت انرژی

  معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو از تدوین برنامه‌های این سازمان در راستای مدیریت اصولی آب و حامل‌های انرژی در امسال خبر داد.

 • ۲۶ خرداد

  آخرین وضعیت صادرات معدن و صنایع معدنی/چین، عراق و امارات بازار مهم ایران

  طبق تازه‌ترین تحلیل آماری، وضعیت صادرات شاخص اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی طی ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۵ درقیاس با مدت مشابه سال قبل با رشد ۸.۵ درصدی از لحاظ ارزشی ۳۹.۳ درصدی از لحاظ وزنی همراه بوده است.

 • ۲۳ خرداد

  توسعه استخراج اورانیوم در امریکا

  تضاد میان سیاست‌های ضدمحیطی‌زیستی ترامپ و حامیان محیط‌زیست ایالات متحده این بار در عرصه استخراج ذخایر اورانیوم این کشور ظاهر و بارز شد.

 • ۲۲ خرداد

  حیات معادن کوچک در گرو توجه دولت به بازار

  نمودارهای جهانی سنگ‌آهن در ۲ماه گذشته از افت ۴۰درصدی نرخ سنگ‌آهن خبر می‌دهند این در حالی است که تا پیش از این بازار این ماده معدنی روند رو به بهبودی داشت و تا مرز ۶۰دلار به پیش رفت.

 • ۲۱ خرداد

  معدن؛ سنگر پایدار توسعه اقتصادی

  حوزه معدن و صنایع معدنی می‌تواند به عنوان سنگری پایدار در توسعه اقتصادی کشور نقشی مهم ایفا کند. ایران جزو ۱۰۰ کشور معدنی برتر دنیا به شمار می‌رود و فقط با اکتفا به داشته‌های اکتشاف‌شده خود، آن هم با وسعت محدود ۷درصد، توانسته در این جایگاه قرار گیرد.