خانه > اخبار > روسای استاندارد ایران و کره‌جنوبی در زمینه توسعه همکاری‌های دوجانبه توافق کردند

روسای استاندارد ایران و کره‌جنوبی در زمینه توسعه همکاری‌های دوجانبه توافق کردند

روسای سازمان‌های استاندارد ایران و کره‌جنوبی بر توسعه همکاری‌ها در چارچوب امضای برنامه اجرایی و یادداشت تفاهم همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند.

به نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، «مهدی اسلام پناه» رییس سازمان ملی استاندارد ایران در نخستین روز از اجلاس سالیانه ایزو، با رییس استاندارد کره جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

دو طرف در این دیدار بر توسعه همکاری ها در چارچوب تفاهم نامه و امضای برنامه اجرایی و یادداشت تفاهم همکاری‌های دوجانبه تاکید داشتند.

مجمع عمومی ایزو، امروز در امارات متحده عربی و با حضور کشورهای عضو سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه، با اشاره به چالش‌های زیست محیطی در جهان از جمله تغییرات آب و هوایی به‌ویژه سیل اخیر در پاکستان و چین، خواستار همکاری بین المللی برای مقابله با آن شد.

رییس ایزو، روح همکاری موجود در ایزو و خانواده استاندارد را تمرکز بر همکاری دانست و اظهارداشت: دستیابی به عدم انتشار گاز کربن بزرگترین چالشی است که سیاره ما را تهدید می‌کند که رفع آن نیازمند همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی است.

«سرجیو موجیکا» دبیرکل ایزو نیز در ادامه انتشار گازهای  کربن، رشد جوامع سالمند، کمبود آب و غیره را به عنوان بزرگترین چالش‌های جهان برشمرد و گفت: با استفاده  از تجربیات یکدیگر این چالش‌ها را بررسی و برای رفع آن برنامه‌هایی  پیش بینی می‌کنیم.

بر این اساس، «عمر السویدی» معاون وزیر صنعت و فناوری‌های پیشرفته امارات متحده عربی در ابتدای مراسم به نمایندگی مجلس کشور میزبان به شرکت کنندگان خیرمقدم گفت.

اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، ریاست هیات ایرانی حاضر در مجمع عمومی ایزو را عهده دار است.

این رویداد بین المللی در امارات متحده عربی از امروز آغاز و تا جمعه اول مهر ادامه دارد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...