خانه > اخبار > سخنگوی صمت تشریح کرد؛ جزئیات تسهیلات‌دهی به بخش تولید/ ۷۸۲ همت تسهیلات پرداخت شد

سخنگوی صمت تشریح کرد؛ جزئیات تسهیلات‌دهی به بخش تولید/ ۷۸۲ همت تسهیلات پرداخت شد

سخنگوی وزارت صمت گفت: ۷۸۲ هزار میلیارد تومان در ۸ ماهه امسال به بخش صنعت و معدن تسهیلات داده شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

به نقل از خبرگزاری مهر، امید قالیباف اظهار کرد: ۷۸۲ هزار میلیارد تومان در ۸ ماهه امسال به بخش صنعت و معدن تسهیلات داده شده است که این میزان ۶۷ درصد رقم مصوب برای کل سال ۱۴۰۱ است.

سخنگوی وزارت صمت افزود: پرداخت تسهیلات در ۸ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است. همچنین سهم بخش صنعت و معدن از کل تسهیلات از ۳۰ درصد در سال قبل به ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس توافق وزاری صمت و اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی قرار است امسال یک هزار و ۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن پرداخت شود.

مشاور وزیر صمت با اشاره به سیاست این وزارتخانه در افزایش سهم تأمین مالی به صورت زنجیره‌ای، گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۴ هزار میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق گام تأمین مالی شد که در مقایسه با مجموع دو سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ که ۹ هزار میلیارد تومان بود جهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

وی افزود: تأمین مالی زنجیره‌ای به روشی گفته می‌شود که واحدهای تولیدی که در طول هم هستند با یک بار اخذ تسهیلات تأمین مالی می‌شوند. در این روش کارایی نقدینگی افزایش و شفافیت گردش مالی شفاف می‌شود.

قالیباف در مورد استفاده از صورتحساب الکترونیکی نیز گفت: ۲۲ هزار و ۳۰۰ فقره تسهیلات مبتنی بر صورتحساب الکترونیکی به ارزش ۳۵.۷ هزار میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال پرداخت شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...