خانه > اخبار > معاون وزیر صمت: بسته سیاستی هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی تدوین می شود

معاون وزیر صمت: بسته سیاستی هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی تدوین می شود

معاون وزیر صمت گفت: ایمیدرو بسته سیاستی به‌منظور ورود به نسل چهارم صنعتی و هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی ارائه می کند.

 به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه الله جعفری در نشست هم اندیشی تهیه بسته سیاستی انقلاب صنعتی چهارم معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: لازم است سند سیاستی مناسب برای ورود به نسل چهارم انقلاب صنعتی و هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در کوتاه‌ترین زمان نهایی شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های این حوزه در هر سطحی که قرار دارند را باید به طور کارشناسانه راهبری کرد تا از مزیت‌ها و فرصت‌های انقلاب صنعتی چهارم بهره ببرند.

وی ادامه‌داد: نقش ایمیدرو از اجرا به سمت تسهیل‌گری، بسترسازی و هدایت تغییر کرده است و در حوزه انقلاب صنعتی نسل چهارم به دنبال جبران عقب ماندگی‌ها در بخش فناوری هستیم.

هوشمندسازی معادن

وی با بیان اینکه هوشمندسازی معادن یکی از راهبردهای کلیدی بخش معدن و صنایع معدنی است، گفت: استفاده و بهره مندی از فناوری‌های تحول آفرین و سرمایه گذاری و توسعه باید از اولویت‌های راهبردی در اسناد تحول‌گرایانه این حوزه باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مدیران ایمیدرو، پیشنهادات خود را راجع به پیش نویس این سند راهبردی اعلام کنند تا با تعیین یک برنامه زمانبندی، وارد فاز اجرا شویم.

پیاده‌سازی طرح‌های جامع فلزات

وی ضمن اشاره به اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو در تهیه طرح‌های جامع محصولات معدن و صنایع معدنی، گفت: ایمیدرو به منظور پیاده سازی اسناد توسعه‌ای این بخش همچون طرح‌های جامع فلزات اساسی (فولاد، مس و سرب و روی)، توسعه حوزه‌های آموزش، تجهیز نیروی انسانی و تأمین ماشین آلات را برنامه ریزی کرده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...