خانه > اخبار > ۵ استراتژی وزارت صمت برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی

۵ استراتژی وزارت صمت برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی

سازمان توسعـه و نوسـازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای توسعه فعالیت های اکتشافی متمرکز بر تامین خوراک صنایع معدنی و رشد تولید؛ پنج استراتژی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

به نقل از ایمیدرو، کشف منابع معدنی متنوع جدید برای توسعه بخش معدن و افزایش سهم آن در تولید ناخالص ملی با اکتشاف در پهنه ها و همکاری با سازمان زمین شناسی و ” فراهم ساختن بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی با تهیه مستندات اکتشافی مطابق با استانداردهای جهانی در سیستم GIS از جمله این استراتژی ها به شمار می رود.

همچنین “سرمایه گذاری اکتشافی در مناطق کم برخوردار و دارای پتانسیل معدنی برای هدایت منابع ، ایجاد توسعه ، اشتغال زایی و تامین امنیت در آن مناطق” و “ایجاد اقتصاد چند محصولی و گام برداشتن در مسیر توسعه پایدار و تبدیل معدن به عنوان یکی از محورهای مهم اقتصاد کشور” از دیگر استراتژی های توسعه ای ایمیدرو در راستای اجرای برنامه های بخش اکتشاف است.

از سوی دیگر کشف فلزات استراتژیک و تامین خوراک مورد نیاز صنایع کشور برنامه ریزی است که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) در فهرست برنامه های اکشتافی خود قرار داده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

حمایت از تولید ضروری است اما نه از جیب صادرکننده

رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه حمایت از تولید لازم است اما نه با ارزان ...