خانه > اخبار > رئیس سازمان نظام مهندسی معادن؛ آماده صادرات نیروی انسانی متخصص حوزه معدن به کشورهای منطقه هسیم

رئیس سازمان نظام مهندسی معادن؛ آماده صادرات نیروی انسانی متخصص حوزه معدن به کشورهای منطقه هسیم

بسطامی گفت:موقعیت استراتژیک ایران و قرار گرفتن در شاهراه‌های ارتباطی خاورمیانه دسترسی سریع را به سرمایه گذاران خارجی برای ایران و ۱۵ کشور همسایه فراهم کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن در خصوص نگاه سازمان برای افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و تجار و سرمایه گذاران در یک برنامه تلویزیونی گفت: موقعیت استراتژیک ایران و قرار گرفتن در شاهراه‌های ارتباطی خاورمیانه دسترسی سریع را به سرمایه گذاران خارجی برای ایران و ۱۵ کشور همسایه فراهم کرده و شرایط ویژه ای بدین منظور داریم.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های متولی بخش سرمایه گذاری نمی‌تواند فقط وزارت صنعت باشد. محور اصلی بخش معدن معاونت امور معادن است ولی دستگاه‌های دیگری که باید همراهی کنند شامل سازمان زمین شناسی، ایمیدرو، صندوق سرمایه گذاری وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان توسعه تجارت سازمان نظام مهندسی و صندوق بیمه سرمایه گذاری و سازمان سرمایه گذاری کمک‌های فنی و اقتصادی است و منعی برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه معادن نداریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی با تاکید بر اینکه شرکت‌هایی که بتوانند صلاحیت فنی و مالی را برای وزارت صنایع و معادن دریافت کنند به عنوان سرمایه گذار می‌توانند در این مسیر ورود کنند گفت:

وی گفت در نظام مهندسی معدن ۴۴ هزار عضو حقیقی و حقوقی و مهندس معدن، زمین شناس، متالوژی و غیره با تخصص‌های متفاوتی وجود دارند که می‌توانند فرصت مهمی برای سرمایه گذاری خارج از کشور باشند و ما امادگی داریم که خدمات مهندسی را به این شکل به کشورهای همسایه صادر کنیم و هیچ مشکلی از لحاظ نیروهای فنی متخصص نداریم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

صادرات ۹.۱ میلیارد دلاری ایران به بریکس در ۵ ماه

در پنج ماهه امسال ۲۷.۷ میلیون تن کالا به ارزش ۹.۱ میلیارد دلار از ایران ...