خانه > اخبار > قیمت‌های جدید خودرو امروز ابلاغ می‌شود

قیمت‌های جدید خودرو امروز ابلاغ می‌شود

سخنگوی شورای رقابت گفت: قیمت کارخانه‌ای خودرو در چند سال اخیر به طور غیرعادی پایین نگاه داشته شد که سبب زیان انباشته خودروسازان شده بود و امروز قیمت‌های جدید ابلاغ می‌شود.

به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل شجاعی سخنگوی شورای رقابت در یک گفتگوی تلویزیونی درباره قیمت‌گذاری خودرو گفت: دو شرکت خودروسازی کشور به علل مختلف مدیریتی و مداخلات، دچار مشکل شده‌اند و چند سال است که قیمت خودروها ثابت نگه داشته شد که موجب شد خودروسازان دچار زیان انباشته شوند.

وی ادامه داد: راه‌حل اساسی صنعت خودرو، خصوصی شدن شرکت‌ها و تنظیم بازار با واردات است.

سخنگوی شورای رقابت از اقدامات چند ماه اخیر این شورا برای بررسی مشکلات صنعت خودرو خبر داد و گفت: هدف شورای رقابت، افزایش عرضه خودرو برای تأمین بازار و سپس کنترل تقاضا است.

شجاعی اضافه کرد: در زمینه قیمت‌گذاری خودرو، سازمان حمایت بررسی تخصصی انجام داده و هر خودرو را با سه خودروی مشابه خارجی مقایسه و قیمت‌های جدید را محاسبه کرده که امروز ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: قیمت کارخانه‌ای خودرو در چند سال اخیر به طور غیرعادی پایین نگاه داشته شده و امروز قیمت‌های جدید ابلاغ می‌شود.

سخنگوی شورای رقابت از مخالفت این شورا با عرضه خودرو در بورس کالا خبر داد و گفت: به اعتقاد شورای رقابت، عرضه خودرو در بورس به ضرر مردم و مصرف‌کنندگان بود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان