خانه > اخبار > ۱۰۰ نهاد ارزیابی انطباق امروز در سراسر کشور افتتاح شد

۱۰۰ نهاد ارزیابی انطباق امروز در سراسر کشور افتتاح شد

۱۰۰ آزمایشگاه تایید صلاحیت شده دارای گواهی استاندارد ۱۷۰۲۵ روز شنبه ۲۰ خرداد ماه توسط معاونان سازمان ملی استاندارد ایران و مدیران کل استاندارد استان‌ها در سراسر کشور به صورت همزمان افتتاح شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان ملی استاندارد ایران، سید محمود هاشمی، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران امروز با حضور در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی و شهرک صنعتی ماموت، مجموعه‌های آزمایشگاهی تایید صلاحیت شده این دو مرکز را افتتاح و از سایر آزمایشگاه‌ها، همچنین خطوط تولید بازدید به عمل آورد.

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در حاشیه افتتاح نهادهای ارزیابی انطباق گفت: براساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عنوان تنها مرجع رسمی، وظیفه اعتبار بخشی و تایید صلاحیت همه نهادهای ارزیابی انطباق اعم از آزمایشگاه‌ها، شرکت‌های بازرسی و نهادهای گواهی کننده را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه اخذ گواهینامه ۱۷۰۲۵ این امکان را به نهادهای ارزیابی انطباق می‌دهد تا نتایج صادر مورد پذیرش کشورها قرار گیرد و قطعاً تضمین کیفیت و قابلیت اعتماد بالا را نزد مصرف‌کننده خلق می‌کند.

هاشمی، حضور موفق بخش‌های تولیدی و خدماتی در بازار داخل و حفظ بازارهای جهانی را ناظر بر ارتقای کیفیت دانست و اظهار داشت: مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با روزآمد کردن فرآیند اعتبار بخشی، برای تحقق رشد تولید کیفی از هیچ کوششی دریغ نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، روز جهانی تایید صلاحیت (۹ ژوئن برابر با ۱۹ خرداد) امسال با عنوان «اعتباربخشی، حمایت از آینده تجارت جهانی » نام‌گذاری و اهدافی از جمله حفظ و نگهداری اعتماد به زنجیره تامین، اطمینان‌پذیر بودن نوآوری و تکنولوژی جدید، رفع موانع فنی تجارت، ظهور مصرف‌کنندگان آگاه، حمایت از نیازهای نهادهای حاکمیتی، استفاده از تکنولوژی از راه دور به منظور بهبود نتایج ممیزی را دنبال می‌کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان